Zobacz temat - [R75] Przepływomierz - jak sprawdzić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przepływomierz - jak sprawdzić

Dam-Kam - Sob Sie 23, 2008 10:08
Temat postu: [R75] Przepływomierz - jak sprawdzić
Witam,
Mam koledzy problem z przepływką. Po odpięciu przepływki R staje sie wyczuwalnie żywszy (kopci ale nie że świata nie widać) Po podpięciu jej spowrotem nie ma różnicy czyli dalej fajnie jeżdzi ale tylko chwile, po dłuższej jeździe dalej robi sie przymulone. Pytanie jak sprawdzić przepływkę ?? Wiem że można podpiąć pod komputer i pokaże jakieś wartości ale jakie ?? Czy pod każdy komputer diagnostyczny (który łączy sie z R75) ?? No i ostatnie pytanie gdzie najtaniej można kupić oryginalną przepływke ?? Mechanicy mają możliwość sprzedać mi Bosch'a za 610zł o ile dobrze pamiętam ale można jeszcze taniej ?? ;>
pzdr

se7en86 - Sob Sie 23, 2008 10:10

Nie wiem jak sprawdzić, ale poszukaj na allegro. Patrzyłem kiedyś są prze pływki w cenie dużo tańszej.
Dam-Kam - Sob Sie 23, 2008 11:53

wiem że są w cenie bardzo przyziemnej ale nie o takie mi chodzi... z tego co wiem to na tych podróbach jeździ gorzej niż na zwalonej :/ Chodzi mi żeby dac jakieś 400-500zł bo jeszcze mam do naprawy / regeneracji sprężarke klimy czyli też nie mały wydatek :mad:
rafalg - Sob Sie 23, 2008 14:55

Dam-kam nie regeneruj sprężarki klimy bo nic to nieda i tak padnie poszukaj na angielskim E bay ja ostatnio kupiłem tam nową sprężarkę do diesla za 500 zł. z przesyłką.
Szukaj w tomateam przepływki.

Dam-Kam - Sob Sie 23, 2008 17:59

w tomateam maja przepływke po ~730 złociszy :???:
to skoro jesteś już po wymianie sprężarki to powiedz czym sie różnia ta od tej ?? i czy to są odpowiednie dla manualnej klimy ??

Rowan - Sob Sie 23, 2008 19:05

Dam-Kam napisał/a:
Chodzi mi żeby dac jakieś 400-500zł

Nie znajdziesz niestety. Ja kupowałem w lutym chyba od PHJOWI w promocji za 400, ale teraz ma chyba po 800zł. Także jeśli możesz dostać za 610zł to się nie zastanawiaj. A jeśli chodzi o sprawdzenie to: wprawny człowiek na KTS-ie Ci sprawdzi. Przepływka powinna podawać wartość 625(nie wiem czego). Jeśli wartość spada poniżej 550 to już nie długo będzie jej koniec. Ja jak kupiłem auto podawała... 14x :shock: Nie dało się ruszyć z miejsca praktycznie. Jeszcze do tego dochodziła dziura w wężu od IC :shock: Nie wiem jak ta babka jeździła :mrgreen:

Dam-Kam - Nie Sie 24, 2008 09:37

Rowan, 625 czegoś na postoju ??
rafalg - Nie Sie 24, 2008 09:50

Dam-Kam one niczym się nie różnią ja kupowałem tą za 75 funtów i jest ok a pozatym nie ma różnicy czy klima jest man czy automatyczna sprężarka jest taka sama.
Więć proponuję ci nie zastanawiaj się czy używka czy nowa bierz nową bo tu jesteś pewien na 100% że będzie ok a używka na dwoje babka wróżyła ja kupiłem dwie używki i obie trafione.
A i jeszcze jedno przed założeniem niech ci przedmuchają układ klimy azotem bo jeśli stara się zużyła to mogło się coś w niej się przytrzeć i coś mogło zostać w układzie.
Pozdrawiam Rafał

Rowan - Nie Sie 24, 2008 11:53

Dam-Kam napisał/a:
Rowan, 625 czegoś na postoju ??

Tak na postoju. Na wolnych obrotach. Pisz do Dominika, on Ci wytłumaczy dokładnie.