Zobacz temat - [r216 sli 95 1.6] silniczek krokowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [r216 sli 95 1.6] silniczek krokowy


krzysias - Sob Sie 23, 2008 19:51
Temat postu: [r216 sli 95 1.6] silniczek krokowy
witajcie. powiedzcie mi czy to normalne ze jak odepne wtyczke od silniczka krokowego to silnik mi gasnie?czytałem ze nie powinien zgasnac. czytałem o tym bo chciałem wyregolowac obroty silnika w[pgm-fi] i tam pisali zeby odpiac kostke od silniczka krokowego i wtedy rególowac obroty ale u mnie jest tak ze jak odepne to mi autko gasnie. wiecie cos na ten temat?

AndrewS: Poprawilem temat

piter34 - Wto Sie 26, 2008 13:28

Jeżeli w manualu napisano, że zgasnąć nie powinien, no to coś jest "nie tak".
Proponuję zresetować nastawy ECU, wyjmując bezpiecznik Radio/ECU na ok. minutę, a następnie odpalając zimny silnik i czekając aż się zagrzeje i włączy się wentylator.

krzysias - Wto Sie 26, 2008 19:44

dzieki piter. juz wciskam "pomógł" zobaczymy czy to pomoże.

[ Dodano: Sob Sie 30, 2008 00:20 ]
noi zrobiłem tak jak proponowałeś i coś to pomogło czyli jak odpaliłem drugi raz silnik po resecie ECU i odpiołem wtyczke od silniczka krokowego to juz mi silnik nie zgasł ale automatycznie spadły obroty na około 100 obr.troche dziwne to dla mnie. a jak chciałem dodać gazu to kaszłał i wogóle nie wchodził na obroty tak jakby miał już pusto w baku. troche to dla mnie dziwne. moze ktoś tez miał taki problem.

piter34 - Pon Wrz 15, 2008 14:55

krzysias, spróbuj jeszcze wykonać procedurę ustawiania wolnych obrotów (kręci się śrubką w przepustnicy). Opisano ją dobrze w RAVE oraz w manualu do Hondy Accord na stronie http://hondaaccord.strefa.pl :ok: