Zobacz temat - [R45] Czy to uszczelka pod głowicą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Czy to uszczelka pod głowicą

miros - Pon Sie 25, 2008 20:32
Temat postu: [R45] Czy to uszczelka pod głowicą
Witam wszystkich. Pisze pierwszy raz o pomoc, bo na forum nie znalazlem odpowiedzi na mój problem. oto co sie dzieje:
-ubytek plynu w zbiorniku wyruwnawczym jakis 1-2cm dziennie po przejechaniu 120km (120km to mój dzienny dystans 6dni w tyg.)
-trzesacy sie silnik przy odpalaniu po kilkugodzinnym postoju (jakby nie palil na wszystkie cylindry,nowe swiece) po jakis 6min. pracy od odpalenia zaczyna pracowac normalnie,
towarzyszy temu chmura siwego dymu z wydechu i pokapujaca bogato woda która znika po 10min. pracy silnika
-olej w silniku czysty bez zmian
-brak jakichkolwiek widocznych wycieków plynu pod maska
-świece: 1-slady wody, 2-sucha, 3-slady wody, 4-sucha
co robic? dlugo tym jeszcze pojezdze? prosze o pomoc.

sTERYD - Pon Sie 25, 2008 21:16

stawiam na uszczelkę kolektora ssącego...chociaż ta 3 świeca... :hm:
dla pewności test co2 w płynie chłodzącym, jeśli nie ma to miałem rację :cool:

AndrewS - Sro Sie 27, 2008 18:52

no ta 3 swieca jest zastanawiajaca,
dlugo tez silnik musi chodzic, zeby zalapal ten 3 cylinder, u mnie to bylo max 1 min
objawy podobne do moich
poczytaj moj watek
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=8117

buja4 - Czw Sie 28, 2008 08:01

U mnie był pęknięty kanał wodny w kolektorze ssący to ciekło do 4 cylindra :shock: . Po sklejeniu jak ręką odjął :smile:
miros - Czw Sie 28, 2008 21:13

wielkie dzieki panowie za pomoc, szczegolnie dla sTERYDa. sTERYD twoja diagnoza okazala sie trafna, po twojej poradzie przyjzalem sie kolektorowi blizej. rano gdy odpalilem maszyne dopatrzylem sie wyciekajacej wody po lewej i prawej stronie kolektora od gory, ale uszczelki nie wymienilem tylko dokrecilem sroby kolektora ktore "tępe jany" mechaniki nie dokrecili 3 tyg. temu gdy wstawiali mi LPG. teraz po 2 dniach jazdy moge powiedziec ze jest git. plynu juz nie ubywa, nie kopci i pali wzorowo. dzieki wielkie. pozdro. :smile:
sTERYD - Czw Sie 28, 2008 22:52

fajnie że to tylko taki babol :cool:
chociaż tym gazmanom to bym nie ufał... :???: ciekawe czego jeszcze zapomnieli dokręcić :/

przemo285 - Czw Sie 28, 2008 22:56

Rover 45 porażka wczesniej czy później,kwestia czasu :???:
miros - Pią Sie 29, 2008 18:57

przemo285 napisał/a:
Rover 45 porażka wczesniej czy później,kwestia czasu :???:

jak masz pisac cos zlego o tym samochodzie to prosze lepiej nie pisz wcale

PHJOWI - Pią Sie 29, 2008 19:18

sam osobiście miałem kilka 45 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Zreszą roverki są lepsze 300 razy od VW wiem coś o tym bo się wpakowałem w passata:(