Zobacz temat - [R75] Nieszczelność PRZY jednym z wtrysków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nieszczelność PRZY jednym z wtrysków

rolando - Sro Sie 27, 2008 08:14
Temat postu: [R75] Nieszczelność PRZY jednym z wtrysków
Witam forum’owiczów,


Niestety padł mi alternator i musiałem go zdemontować – przesrana robota. Przed tą operacją umyłem karcher’em jego okolice i trochę silnik. By było łatwiej zdjąłem plastikową obudowę silnika i troszkę wody było w okolicy wtrysków. całkiem przypadkowo zauważyłem, ze przy drugim wtryskiwaczu (patrząc od strony aku) jest jakaś nieszczelność – bąbelki powietrza. Nieszczelność na jego połączeniu z głowicą – podczas pracy silnika coś delikatnie dmucha spod jego obrzeży.
Co radzicie z tym fantem zrobić ? jak to uszczelnić? czy trzeba demontować wtrysk ? same dokręcenie dwóch śrubek trzymających wtrysk nic nie pomogło.
Dodam, ze silnik pracuje stabilnie i nie wyczuwam niczego podejrzanego, dymi tylko przy ostrym gazowaniu, ale czy taka drobnostka może mieć na to wpływ.

dzięki za podpowiedzi

pozdrawiam

PHJOWI - Sro Sie 27, 2008 10:13

może na końcówce oring się polużnił
przemo285 - Sro Sie 27, 2008 22:50

Wtryskiwacz niestety trzeba wymontować a najlepiej jak już będzie zdjęty kolektor to wszystkie wyjąć i wymienić podkładki miedziane na końcówkach,a na początek to bym odkręcił rurkę od tego wtryskiwacza i sprawdził czy nie popuściła się redukcja między wtryskiem a rurką to na 13 klucz , to bardzo często się zdarza przy odkręcaniu rurki i wtedy ON leci po wtryskiwaczu na dół i się od temperatury bąbli/gotuje i daje wrażenie przepuszczania kompresji.
rolando - Pon Wrz 01, 2008 12:26

wokół wtryskiwacza jest sucho tzn brak ropy, raczej nic tam nie cieknie, a nieszczelność to chyba właśnie jak piszesz przez ową podkładkę, na razie nie mam weny by to robić.


pozdrawiam