Zobacz temat - [R400] Czujnik temperatury oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Czujnik temperatury oleju

konradlot - Sob Sie 30, 2008 22:41
Temat postu: [R400] Czujnik temperatury oleju
Witam przy sprawdzaniu mojej klimy dostałem cynk, że jak ten czujnik jest padnięty to kopmpresor sie nie włącza, więc zacząłem tego ustrojstwa szukać.
Według wszelakich opisów jest on nad filtrem oleju i takie ustrojstwo u siebie znalazłem, ale - :
nie ma wtyczki by ją wyciągnąć i uchrońić się przed ukręceniem jej
mój czujnik jest jakby cały przykręcony zaraz nad filtrem i jak chciałem odkręcić go do kręcił się z całym przewodem więc spasowałem by go nie ukręcić.
I jedno na RAVE jest pokazane że ten czujnik jest jakby pod kątem 45 stopni względem lini pionowej, a u mnie jest w pozycji horyzontalnej.
Więc czy to jest jakaś lipa tam wkręcona czy coś takiego było?
a jeżeli było to jak to wykręcić by nie ukręcić kabla bo on idzie do zestawu wiązek

Prosze o pomoc :neutral:

Co do komentarzy na temat klimy klima naładowana na nowo i jest szczelna, bezpieczniki ok więc zaczynam od tego.

NEOSSS - Nie Sie 31, 2008 01:11

konradlot, zrob zdjecie owego czujnika i podeslij tutaj, zewrzyj czujnik na jhakis czas a klima bedzie dzialac
rydlon - Nie Sie 31, 2008 12:28

czujnik jest skierowany w strone kola nad filtrem oleju pod katem 90 stopni, zaraz przy czujniku sa przewody bo wtyczka znajduje sie wyzej idz po kablu to ja znajdziesz
konradlot - Nie Sie 31, 2008 13:56
Temat postu: CZujnik
NEOSSS zdjęcie musi poczekać bo przez noc lało a od góry nie moge złapać nic

rydlon ok tak jest u mnie jak piszesz ale gdy ide po kablu to dochodze do wiązki poprzyczepaianej już do bloku silnika, więc wtyczki na trasie do tej wiązki nie było. Kabel wchodzi w jakąś jakby plastikową obudowę w której są jakieś 3 inne już wiązki więc jak dla mnie narazie czarna du....a. BO zabardzo nie chce tego plastikowego kołnierza rozpiep..ć. chyba że jest on jakoś rozbieralny ale raczej wątpie po wstępnych oględzinach.

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 15:52 ]
A oto owe zdjęćie owgeo :) czujnika NEOSSS. Mam nadzieje że coś Ci to powie. Jak wcześniej napisałem nie widze ani nie czuje żadnej wtyczki po drodze przed wiązką z innymi już przewodami. :(