Zobacz temat - [R 214 98r. ] Zgrzyty w Skrzyni biegów...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 98r. ] Zgrzyty w Skrzyni biegów...

Merciu - Pią Wrz 05, 2008 23:08
Temat postu: [R 214 98r. ] Zgrzyty w Skrzyni biegów...
Jak w temacie. kupiłem roverka od znajomego jego siostra jezdziła nim 3 lata i nie przeszkadzało jej że zgrzyta skrzynia przy 3 tys. obr. kiedy zmienia sie bieg ale mnie to irytuje i jestem pewien że jeśli tego nie zrobie to po prostu zajade skrzynie.
Chodzi mi dokładnie o to, że wkładając jedynke słyszalny jest zgrzyt. zmiana biegu powyżej 2 tyś kończy sie takim samym zgrzytem. dopiero z 3 na 4 i 5 bieg zgrzyt zanika.
Co może być przyczyną ??
aha. jeszcze przy mniejszych predkościach względem biegu słychać buczenie.

AndrewS - Pią Wrz 05, 2008 23:40

sprzeglo moze dobrze nie wysprzeglac bo np wyciagnela sie linka, jesli tak duzej jezdzila istnieje grozba uszkodzenia synchronizatorow w skrzyni,ale to na koncu
Chester - Sob Wrz 06, 2008 00:56

hmmm możliwe ze jest tak jak pisze AndrewS, ja bym jeszcze przed wydzieraniem skrzyni biegów sprawdził czy są choć śladowe ilości oleju w skrzyni ;) a linka powinna mieć regulację naciągu sprężyna na pancerzu przy ścianie grodziowej(sam tak mam) lub przy samej skrzyni(nie wiem jak wygląda ale napewno są dwa rodzaje regulacji), a później bym się zastanawiał na resztą :)
Merciu - Nie Wrz 07, 2008 11:37

Byłem u mechanika na jeździe próbnej i z tego co wywnioskowaliśmy to wydzieramy skrzynie i wtedy bedziemy widzieć co si ę dzieje. na pewno poszło synchronizatory.. 4 sztuki. :sad: :sad:

[ Dodano: Czw Wrz 25, 2008 21:31 ]
prosze admina o przeniesienie tematu do kosza. Nie aktualne !