Zobacz temat - [R620] Silnik się dławi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Silnik się dławi

DeathMan - Nie Wrz 07, 2008 15:12
Temat postu: [R620] Silnik się dławi
Pojawiły się problemy z moim Roverkiem.
Od jakiegoś czasu, silnik nie pracuje tak jak powinien.
Kiedy silnik jest rozgrzany auto nie trzyma obrotów, tzn. obroty falują i samochodem szarpie. W trasie kiedy chcę mocniej przycisnąć, tzn. kiedy samochód wchodzi na większe obroty bądz na piątym biegu przy wyższej prędkości samochód zaczyna się dławić, w pewnym momencie tak jakby odcina mu dopływa paliwa i jedynym wyjściem jest zatrzymać się, żeby pochodził sobie na wolnych obrotach i w tedy można jechać dalej.
Co może być przyczyną bo staję się to coraz bardziej uciążliwe. Kable przy pompie wtryskowej sprawdzałem, wyglądają OK.

danielsonicl - Nie Wrz 07, 2008 15:20

Wymiana filtra,sprawdzenie gruszki od tego bym zaczoł u mnie w gruszce było pełno syfu.
Albo poczytaj ten temat http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=28167

NEOSSS - Nie Wrz 07, 2008 15:50

DeathMan, odpowietrzenie ukladu paliwowego, gruszka, filtr oraz korek. Sprawdz takze wiazke oraz przeplywke
filo - Nie Wrz 07, 2008 21:38

DeathMan napisał/a:
Kiedy silnik jest rozgrzany auto nie trzyma obrotów, tzn. obroty falują i samochodem szarpie


Może czujnik temperatury paliwa znajdujący sie w pompie wtryskowej?
Chyba na stronie klubowej była opisana jego wymiana w przypadku pływających obrotów.
Tak mi sie coś skojarzyło bo napisałeś,że to przy rozgrzanym silniku występuje...
Chociaż mogę sie mylić.

DeathMan - Pon Wrz 08, 2008 14:25

A korek wlewu paliwa pod jakim względem mam sprawdzić ?
Korek z tego co właśnie zauważyłem jest nieoryginalny, bo od Nissana (taki podpis występuje na zewnętrznej części korka).
Co do przepływki do od jakiegoś czasu wyświetla mi się kod błedu ale do tej pory było wszystko OK.

thef - Pon Wrz 08, 2008 14:35

DeathMan napisał/a:
A korek wlewu paliwa pod jakim względem mam sprawdzić ?
Czy zaworek pracuje. A może jest tak, że w tym od nissana takowego nie ma (?) i w baku wraz z upływem paliwa tworzy się wysokie podciśnienie, z którym pompa wtryskowa sobie nie radzi.
DeathMan napisał/a:
Co do przepływki do od jakiegoś czasu wyświetla mi się kod błedu ale do tej pory było wszystko OK.
A była niedawno odłączana? Bo odłączenie jej i jazda bez przepływki powoduje zapisanie się w pamięci komputera błędu przepływomierza. Nie świeci się "check engine", ale komputer błąd rejestruje. Jeśli nie odpinałeś jej ostatnio, to może jest walnięta albo masz jakiś problem z przewodami.