Zobacz temat - [rover 200 2.0 sdi 98r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 200 2.0 sdi 98r]

tomi223 - Wto Wrz 09, 2008 12:19
Temat postu: [rover 200 2.0 sdi 98r]
Witam mam problem z klimą w moim samochodzie.Klima działała i nagle przestała,najpierw myślałem ze uciekł gaz ,ale klima była pełna.Sprężarka się załącza i przez ok 1min. chodzi a potem przestaje.Po włączeniu klimy sprzęgło słychać i podnoszą sie obroty silnika,czuć ze zaczyna chłodzić a za chwile przestaje.Sprzęgło sie nie rozłącza tylko chodzi dalej a klima nie chłodzi. Wymieniłem zawór rozprężający na nowy bo myślałem że to ale nic nie dało dalej to samo, moze wy mieliście taki przypadek i wiecie co zrobić
sTERYD - Wto Wrz 09, 2008 12:48

mówisz że sprężarka chodzi, a klimatyzacja nie chłodzi... :???:
może gdzieś zamarza :/ wymieniałeś filtr-osuszacz?

tomi223 - Sro Wrz 10, 2008 02:39

klimatyzacja jest sprawdzona cała instalacja bez wycieków i przecieków skraplacz i osuszacz sprawne
PHJOWI - Sro Wrz 10, 2008 08:01

jakie ciśnienie generuje układ?
tomi223 - Sro Wrz 10, 2008 23:30

jak załączę klimatyzację na zegarach coś sie rusza,mechanik mówił ze nie wiele i zaraz przestaje. Ale dokładnych danych nie podam bo nie pamiętam
rafalq1 - Pią Wrz 12, 2008 21:39

Przyczyn moze być kilka. proponuje w pierwszej kolejności sprawdzic cisnienia na uruchomionym układzie klimatyzacji (niestety tylko w wyspecjalizowanym warsztacie). Może być tak że sprężarka nie daje dostatecznie dużego ciśnienia by czynnik mógł się schłodzić przy rozprężaniu. Następna sprawa to czy nie ma zbyt dużego brudu na skraplaczu (chłodnicy z przodu auta) ponieważ może słabo wychładzać sprężony czynnik. oraz może jeszcze być do sprawdzenia nastawa klapy ciepłe-zimne pomiędzy parownikiem, a nagrzewnicą w aucie (choć tego nie jestem pewien jak jest rozwiązany układ w tym modelu).
R-200 - Sob Wrz 13, 2008 12:08

Może obraca się tylko samo sprzęgiełko? mialem podobny przypadek i objechaly się frezy na osi sprężarki. :wink: