Zobacz temat - [MG ZT] Brak kontrolek na desce. CAŁKOWITA CIEMNOŚĆ!!!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Brak kontrolek na desce. CAŁKOWITA CIEMNOŚĆ!!!!!

norton66 - Wto Wrz 09, 2008 20:03
Temat postu: [MG ZT] Brak kontrolek na desce. CAŁKOWITA CIEMNOŚĆ!!!!!
Witam.
Nie dawno kupiełem swojego MG ZT z2004r 2,0 CDTI nie mogę go odpalić ponieważ żadna kontrolka się nie świeci i wogule nie kręci ,prąd jest centralny działa i szyby.Proszę o jakąś poradę .
Pozdrawiam.

Rowan - Wto Wrz 09, 2008 20:26

A może masz jednak zbyt słaby aku.
Albo obstawiam moduł, ewentualnie ECU, ale to ostatnie to nie wiem, bo nie znam objawów, czy kontrolki się swiecą, czy nie jak ECU padnie.

PHJOWI - Wto Wrz 09, 2008 21:22

najpierw kolego napisz jak to się stało że to znikneło , będzie lepiej do wystawienia diagnozy.
norton66 - Sro Wrz 10, 2008 08:51

Kupiłem lekko uszkodzonym przodem .
rolando - Sro Wrz 10, 2008 09:34

Rowan napisał/a:
A może masz jednak zbyt słaby aku.


u mnie jak jest słaby AKU to po prostu rozrusznik "puka", kontrolki przygasają, ale świecą po odpuszczeniu próby kręcenia rozrusznikiem.

w astrze 2 miałem podobny przypadek, uszkodzona okazała się stacyjka, a dokładnie plastikowa wkładka ze stykami, nie wiem jak jest w R, ale moze to dobry trop ?
po wymianie wszystko wróciło do normy.


powodzenia

PHJOWI - Sro Wrz 10, 2008 09:40

sprawdzałeś czy bezpiecznik wypadkowy nie wyskoczył? jest na prawym słupku nadole obok schowka a konkretniej prawej nogi pasażera.
MaReK - Sro Wrz 10, 2008 11:10

Przy bezpieczniku prad jest tylko sie nie da odplaic (chyba) ;D
Ja obstawiam aku, badz jakies luzne polaczenia pomiedzy masa, a aku.

Z przodu naszych autek chyba nie ma nic co mogloby wplywac na rozruch.
Przed zakupem wszystko dzialalo?

Pozdrawiam,

Ps.
Rozladowalem sobie niedawno kompresorem zapalniczkowym i lodowka aku.
Niby prad byl, dzialaly awaryjne, szyby ledwo ale dzialay, a po przekereceniu kluczyka ciemnosc... zapalil z pychu zaczal ladowac i wyskoczyla ikonka "batery low". Ona chyba powinna swiecic sie wczesniej, a nie jak juz ladowanie jest ;)

Rowan - Sro Wrz 10, 2008 14:44

MaReK napisał/a:
Ona chyba powinna swiecic sie wczesniej, a nie jak juz ladowanie jest ;)

Właśnie to mnie też zastanawia mnie czemu jak jest słaby aku. i podczas próby odpalenia nie świeci się komunikat o rozładowaniu.