Zobacz temat - [R400] Problemy z elektryką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Problemy z elektryką

geryz - Pią Wrz 12, 2008 16:36
Temat postu: [R400] Problemy z elektryką
Witam. Właśnie wróciłem od kolejnego elektryka, który postawił diagnoze w moim autku.
Padł mi układ scalony sterujący pracą kilku rzeczy tj właśnie tylną wycieraczką, ogrzewaniem tylnej szyby, światłem przeciwmgielnym itd. Układ ten znajduje się w takiej plastikowej, prostokątnej puszce, która umieszczona jest za bezpiecznikami w kabinie samochodu. U mnie puszka ta ma kolor czerwony i przychodzą do niej dwie wtyczki z wiązkami kabli. UFF już lepiej nie potrafie tego opisać... Ale do rzeczy muszę ten układ wymienić na sprawny. Elektryk stwierdził, że ten stary jest przepalony. Myśle ,że nie łatwo będzie to znaleźć - Dlatego proszę o pomoc. Jeśli ktoś ma wiedze gdzie tego szukać proszę o kontakt na forum. Sklepy motoryzacyjne odpadają jak im pokazałem tę puszkę to sprzedawcy robią takie wielkie oczy jakby zobaczyli jakąś część do statku kosmicznego :shock:

arczi83 - Pią Wrz 12, 2008 17:21

Poszukaj na allegro części do Roverków(lub rozbitki), zadzwoń do sprzedającego i się dowiedz o taką część.
Brt - Pią Wrz 12, 2008 19:59

dokładnie. szrotów roverkowych jest trochę adresy na www.roverki.pl/garage.php ;) a czy elektryk znalazł przyczynę spalenia tego sterownika ?? Jeśli masz hatchbacka to arto sprawdzić wiązkę do tylnej klapy. W R200 to nagminna usterka, może i u Ciebie coś się przetarło i stad awaria :roll:
geryz - Pią Wrz 12, 2008 23:27

Wiązka kabli przy tylnej klapie została sprawdzona w pierwszej kolejności, jest ok. Na 99,9999...% padł właśnie ten układ scalony bo to on odpowiada za sterowanie właśnie tymi wszystkimi funkcjami które nie działają. Elektryk twierdzi, że widać na nim ślady zalania wodą, a faktycznie mój Roverek przy dużej ulewie "przeciekał " gdzieś z podszybia więc mogło tak być. Znalazłem taki sam na Ebay w cenie razem z wysyłką z Anglii około 100 zł, wydaje mi się ,że to nawet nie dużo, ale nigdy nic nie kupowałem na Ebay, no cóż poszukam jutro na naszym Allegro. Pozdrawiam