Zobacz temat - [R75] Zapala się kontrolka hamulców.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zapala się kontrolka hamulców.

sarniak65 - Pią Wrz 12, 2008 20:48
Temat postu: [R75] Zapala się kontrolka hamulców.
Ponawiam temat, może ktoś przeczyta kto miał podobny problem. Podczas jazdy nagle zapala się alarm w kolorze czerwonym "BREAK FAULT" i po chwili przechodzi w świecącą kontrolkę hamulców (czerwoną). Po jakimś czasie gaśnie i ponownie zapala się. Wiem z instrukcji, że kontrolka ta jest odpowiedzialna za trzy rzeczy, tj. zaciągniety hamulec ręczny, poziom płynu hamulcowego oraz rozdział siły hamowania. Napewno nie dotyczy zużycia klocków ( od tego jest inna żółta kontrola i alarm "PADS LOW". Wykluczyłem kontrolke hamulca ręcznego oraz zbiorniczek płynu hamulcowego. Pozostaje chyba tylko rozdział siły hamowania, ale gdzie ma czujnik ? A może to jakieś błędy, które nalezy wykasować
rolando - Pią Wrz 12, 2008 22:43

w wielu samochodacg starszej generacji owy czujnik zazwyczaj był umieszczony na tylnej osi, moście. jak jest tu nie mam pojęcia
Grape - Sob Lis 01, 2008 12:05

U mnie ten komunikat "BREAK FAULT" czasem wyswietla sie na chwile po przekreceniu kluczyka. W trakcie jazdy na razie nic sie nie dzieje. (dopiero 2 tygodnie mam R75 :mrgreen: ) Tez mnie to troche niepokoi ale nie wiem czemu tak sie robi.
PHJOWI - Sob Lis 01, 2008 12:12

czujniki są umieszczone jeden z przodu na prawej stronie drugi z tyłu na lewej , zazwyczaj trzeba je wymienić bardzo tanie są w intercarsie firmy TRW coś około 40 zł /szt
bys - Pon Lis 03, 2008 15:06

witam
Nie wiem czemu tu nikt nie powie że może też być zapowietrzony układ hamulcowy
pozdrawiam

PHJOWI - Pon Lis 03, 2008 15:54

czujnik od ręcznego może też nawalać