Zobacz temat - [R75] Wyciek oleju z okolic turbosprężarki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wyciek oleju z okolic turbosprężarki

sarniak65 - Pią Wrz 12, 2008 21:36
Temat postu: [R75] Wyciek oleju z okolic turbosprężarki
Od pewnego czasu zauważyłem niewielkie plamy oleju (wielkości 5 zł) na podjeździe. Zagladałem pod silnik i zauważyłem, że kapie olej z okolic turbosprężarki. Jaka może być przyczyna i rada co z tym zrobić. Nie zauważyłem aby ubywało oleju w silniku. Na miarce wydaje się że jest taki sam poziom.
se7en86 - Pią Wrz 12, 2008 21:45

Jak z turbo sprężarki to prawdopodobnie siada ona i niedługo będzie do wymiany lub regeneracji.
Zukowaty - Pią Wrz 12, 2008 22:08

Przeciez turbina do bloku tez jakos bedzie uszczelniana to moze uszczelka leci.Nie siedze w dieslach ale cos tam musi byc wsadzone chyba dla usczelnienia.

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 22:08 ]
Zapodaj moze jakies fotki to bedzie wiecej wiadomo

rolando - Pią Wrz 12, 2008 22:33

turbina nie jest przykręcana do bloku a do kolektora wydechowego, olej dostaje sie do niej poprzez rurkę, także porzez rurkę (drugą) jest odpływ oleju do silnika i prawdopodonie tam gdzieś będzie wyciek

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 22:34 ]
se7en86 napisał/a:
Jak z turbo sprężarki to prawdopodobnie siada ona i niedługo będzie do wymiany lub regeneracji.


z samej turbiny jak cieknie to nie na zewnątrz auta a do rury prowadzącej do intercoolera, jak tam jest mokro (nie wilgotno bo to jest normą) to turbiny kres nadchodzi.

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 22:37 ]
sarniak65 napisał/a:
Od pewnego czasu zauważyłem niewielkie plamy oleju (wielkości 5 zł) na podjeździe. Zagladałem pod silnik i zauważyłem, że kapie olej z okolic turbosprężarki. Jaka może być przyczyna i rada co z tym zrobić. Nie zauważyłem aby ubywało oleju w silniku. Na miarce wydaje się że jest taki sam poziom.


a czy Ty w ogóle dobrze zlokalizowałeś wyciek ? turbina jest z tyłu silnika pod filtrem powietrza, jest ona od spodu zasłonięta plastikową obudową silnika, skąd wiesz, ze akurat tam jest wyciek, moim zdaniem to nie będzie tam.

se7en86 - Pią Wrz 12, 2008 22:37

Przerabiałem ten temat w toledo, ciekło i turbina poszła na śmieci. Na szczęście sprzedałem samochód i nie bawiłem się w tą ;) Fakt, że bez turbiny gorzej jeździł, ale mniej palił :)
rolando - Pią Wrz 12, 2008 22:39

a to dziwne, z uszkodzoną turbina powinien palić wręcz więcej, a jak wirnik stanie, to nie ma żadnej jadzy silnik nie ma wcale siły, też to przerabiałem w tym samochodzie, poszukaj pisałem wcześniej dokładnie o tym na forum.
Tomi - Sob Wrz 13, 2008 01:47

Zastanawia mnie czy nie jest problem wynikający z zatkanego filtra odmy. Czy kiedyś go wymieniałeś?? Powinno się to robić co 80-100kkm.
rolando - Sob Wrz 13, 2008 07:49

filtr odmy, czy mówimy tu o filtrze odpowietrzenia skrzyni korbowej ?

a sama odma - zazwyczaj gumowa rura, jest coś takiego w tym samochodzie ? gdzie ?

Tomi - Sob Wrz 13, 2008 09:02

to
rolando - Sob Wrz 13, 2008 11:29

czyli filtr odpowietrzania skrzyni korbowej z zaworkiem/membraną gumową
haszczyc - Czw Lip 04, 2013 14:20

Witam mam podobny byłem na kanale i zauważyłem mam mały wyciek oleju z okolic turbosprężarki, zdjęcie poniżej przedstawia ten wyciek, jakiś miesiąc temu wymieniałem filtr odmy czy to może mieć związek z tym wyciekiem?
dukat11 - Czw Lip 04, 2013 19:57

haszczyc napisał/a:
Witam mam podobny byłem na kanale i zauważyłem mam mały wyciek oleju z okolic turbosprężarki, zdjęcie poniżej przedstawia ten wyciek, jakiś miesiąc temu wymieniałem filtr odmy czy to może mieć związek z tym wyciekiem?


Raczej nie po prostu turbina traci szczelność. Z czasem będzie się pogarszać a potem regeneracja

mocu - Pon Lip 08, 2013 18:27

Generalnie to filtr odmy ma duże znaczenie. Jak jest zapchany to wzrasta ciśnienie w skrzyni korbowej i olej smarujący turbinę zamiast spływać rurką jest wypychany na oś turbiny i ucieka do kolektora wydechowego. (z góry ciśnienie smarowania, od dołu ciśnienie ze skrzyni korbowej) Ale jeśli wymieniłeś odmę, to powinno być ok. Wyjmij bagnet na zapalonym silniku i zerknij czy nie pluje olejem. Może ten wyciek jest z okresu przed wymianą filterka, a teraz skapują resztki oleju...