Zobacz temat - [R200 SD 98'] Problem z turbiną
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SD 98'] Problem z turbiną

Ankie - Nie Wrz 14, 2008 02:11
Temat postu: [R200 SD 98'] Problem z turbiną
Witam. Zaczynam dopiero przygodę z Roverkiem. Mam problem z turbiną. Auto zaczyna dopiero przyspieszać jak silnik przekracza 3 tys. obrotów i więcej. Wcześniej (poniżej tych obrotów) zachowuje się jak zwykły diesel. Byłem u mechanika a ten stwiedził, że powoli pada mi turbina bo powinna włączać się wcześniej tj. ok. 2,5 tys. obrotów. Powiedział jeszcze że koło turbiny jest niewielki wyciek i to też na to wskazuje. Nie wiem na ile prawdy jest w tym co mówi mechanik a na ile chce ode mnie wyciągnąć kasy. Kiedy powinna się włączać turbina (jak to jest w większości tych aut) i czy delikatny wyciek oraz późne włączanie oznacza faktycznie uszkodzoną turbinę czy może jestm tam jakaś uszczelka i wystarczy ją wymienić? w końcu to 10-letnie auto.
Vader - Nie Wrz 14, 2008 10:22

U mnie załącza się około 2,5k, ale jakiegoś wielkiego "turbo" to raczej nie ma. Po prostu auto nieco lepiej przyspiesza. Ale tylko nieco. (2.0 SDI 98r).
danielsonicl - Nie Wrz 14, 2008 11:36

Sprawdź wszystkie węże co idą od turbo przypuszczam,że pękł któryś i to może być przyczyną spadku mocy.
Brt - Nie Wrz 14, 2008 12:37

Tubina się kręci cały czas (tylko szybciej lub wolniej), nic sie tam nie włącza. Propnuję sprawdzić, czy pomiedzy wyjściem z turbo a kolektorem ssącym nie ma jakiejś nieszczelności (tam jest kawałek węza gumowego, który może być pęknięty lub nieszczelny przy opaskach) Z tego powodu tez pewnie samo turbo jest mokre od oleju. A pozatym najpewniejsza metodą weryfikacji sprawnosci auta są pomiary, bo subiektywne odczucia często są mylące ;)
NEOSSS - Nie Wrz 14, 2008 14:26

Do sprawdzenia rura górna oraz dolna do IC, rura stożkowata za turbiną... Sprawdźcie także przyspieszenie
danielsonicl - Nie Wrz 14, 2008 15:42

NEOSSS napisał/a:
Do sprawdzenia rura górna oraz dolna do IC, rura stożkowata za turbiną... Sprawdźcie także przyspieszenie

O ile dobrze widzę to kolega nie ma IC :wink:

Ankie - Nie Wrz 14, 2008 16:37

Witam. Dziękuję bardzo za rady. Napewno sprawdzę proponowane rzeczy. A faktycznie nie mam IC. to ta biedniejsza wersja :) .
piter34 - Sro Wrz 17, 2008 10:09

Ankie napisał/a:
Napewno sprawdzę proponowane rzeczy.

Sprawdziłeś?

Ankie - Wto Wrz 23, 2008 07:48

Witam Wszystkich.
Niestety nie mogłem sprawdzić usterki ponieważ auto stało u lakiernika z uwagi na drobne poprawki a ja sam musiałem wyjechać. Zamierzam w tym tygodniu sprawdzić tą turbinę. Jak coś będę wiedział to oczywiście odpiszę.
Pozdrawiam.

Chester - Wto Wrz 23, 2008 08:17

hmm a kąt wtrysku?? jeśli jest zle ustawiony to auto jest troche mułowate....