Zobacz temat - [R200 1,4 98r] Nie moża połączyć sie z sensorem AIRBAG-u
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4 98r] Nie moża połączyć sie z sensorem AIRBAG-u

piotrekblady - Pon Wrz 15, 2008 14:28
Temat postu: [R200 1,4 98r] Nie moża połączyć sie z sensorem AIRBAG-u
Witam. Mam problem z sensorem airbag-u. Mianowicie nie moża się z nim połączyć przez gniazdo diagnostyczne. Połącznie z silnikiem i ABS jest możliwe bez żadnych problemów. Wymieniłem sensor ponieważ elektryk powiedział, ze ten poprzedni jest uszkodzony(poduszki byly wystrzelone). Kupiłem używany i nadal to samo - nie moze sie polaczyc. Sprawdzilem połaczenia kablowe - ok. Sprawdziłem przewody pod wzgledem przejscia - ok.

I moje pytanie:
Czy winnne moze byc oprogramowanie diagnostyczne pod takim wzgledem ze nie obsluguje tego typu sensora. Czy ktoś miał taki problem???
Prosze o pomoc!

PHJOWI - Pon Wrz 15, 2008 16:24

testerami się nie połączysz ani kts ani żadeninny oprócz serwisówki, jeśli masz problem , zapraszam do siebie podłączymy go pod t4 i odczytamy problem.

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 16:24 ]
70zł to kosztuje.

Szymon - Pon Wrz 15, 2008 22:22

PHJOWI, a można to zrobić bez auta. tzn. ja wysyłam sensor a Ty sprawdzasz? a drugie pytanie to czy można go jakoś zregenerować po wystrzeleniu poduszek i napinaczy czy trzeba kupować nowy(używany)sensor?
piotrekblady - Pon Wrz 15, 2008 22:44

Szymon z tego co wiem są ludzie, którzy naprawiają sensory. Nie wiem dokładnie o co tam chodzi ale polega to na wykasowaniu z pamięci modułu Crash Data. Wiem o tym bo pierwszy moduł, ktory mialem w aucie dalem do naprawy. Tylko ze dostał sie w rece "fachowca" ktory zamiast naprawic uszkodzil go.
Tak wiec sensor po wystrzeleniu poduszek idzie napewno uruchomic ponownie.

PHJOWI - Pon Wrz 15, 2008 22:48

sensor do 200 nie jest drogi , lepiej kupić używke nie czyszczoną niż żle wyczyszczony. Za 50 zł już kupisz sensor.
piotrekblady - Pon Wrz 15, 2008 22:52

PHJOWI to czy mogę do Ciebie podjechac w srode??
W jakich godzinach można wpasc.

Brt - Wto Wrz 16, 2008 19:13

takie rzeczy to na priv proszę załatwiać ;) tel. jest w stopce postów PHJOWI.