Zobacz temat - [R75] Komunikat na ekranie i warkot silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Komunikat na ekranie i warkot silnika

bujak19 - Sro Wrz 17, 2008 17:58
Temat postu: [R75] Komunikat na ekranie i warkot silnika
Witam nieznalazłem takiego problemu na Forum więc pisze. Moje pierwsze pytanie i problem to Ekran w Rover 75 club se 2.0 benzyna 2001 wyskoczył mi taki komunikat który niechce zniknąć Trap: Stack Overflow wcześniej był normalny ekran i wszystko działało :cry: prosze o POMOC. A jak chodzi o zapłon jest kolejny problem gdy gasze silnik przekręcając kluczyk jest jakiś dziwny warkot niewiem czemu czy to moze być jakiś duży problem czy moze być to związane z Olejem silnikowym i jaki najlepiej Olej stosować w 75 ?? ? PROSZE O POMOC :cry:
McGAJveR - Sro Wrz 17, 2008 18:56
Temat postu: Re: [ROVER75 2.0BENZYNA2001]PROBLEM Z EKRANEM I ZAPŁONEM SIL
bujak19 napisał/a:
Witam nieznalazłem takiego problemu na Forum więc pisze. Moje pierwsze pytanie i problem to Ekran w Rover 75 club se 2.0 benzyna 2001 wyskoczył mi taki komunikat który niechce zniknąć Trap: Stack Overflow wcześniej był normalny ekran i wszystko działało :cry: prosze o POMOC. A jak chodzi o zapłon jest kolejny problem gdy gasze silnik przekręcając kluczyk jest jakiś dziwny warkot niewiem czemu czy to moze być jakiś duży problem czy moze być to związane z Olejem silnikowym i jaki najlepiej Olej stosować w 75 ?? ? PROSZE O POMOC :cry:



Rozumiem , że silnik mimo wyłączenia stacyjki jeszcze chwilkę "się kręci" głośno "terkocząc"? Mogę się mylić , ale wydaje mi się , że komputer sygnalizuje Ci zbyt bogatą mieszankę , a stukot przy gaszeniu to może być efekt samozapłonu...
Trap: Stack Overflow - "Łapią w pułapkę: Rozlew (nadmiar) Mnóstwa"
Myślę , że lepiej przetłumaczy ode mnie ktoś kto bezpośrednio się z tym zetknął.
Powodzenia

bujak19 - Sro Wrz 17, 2008 19:36

Nie odrau się wyłącza ale moze jeszcze się kręci, lecz nie terkoczy prubowałem jakieś 30min temu zapalić auto i gdy wyłączałem nasłuchiwałem czy dalej wydobywa sie taki dzwięk lecz juz nic nie usłyszałem wiec bardzo możliwe ze to właśnie komputer okazał sie mądrzejszy odemnie :) lecz co zrobić gdy takie odgłosy będą się pojawiać częściej czy zgłosić sie do mechanika czy poprostu dać sobie spokuj z tym problemem i jakiego Oleju powinienem używac do tego typu silnika??
Zukowaty - Sro Wrz 17, 2008 20:02

Typ oleju masz TUTAJ Co do Twojego problemu to nie masz kogos z test bookiem blisko??Po podpieciu pod kompa by Ci pokazalo wszytskie bledy i by sie je pokasowalo przy okazji.Napisz w profilu skad jestes to latwiej bedzie doradzac bo PL nie duzo mowi.
bujak19 - Sro Wrz 17, 2008 20:45

No bardzie chodzi o to ze ja obecnie mieszkam w Angli więc ciężej mi bedzie takowy znaleś, ale dzieki za Olej teraz wiem jaki kupić bo musze go wymienić :)
Zukowaty - Sro Wrz 17, 2008 23:38

To napisz ze UK a nie PL.W UK powinienes bez problemu wyszukac kogos kto robi diagnostyke i wszystko bedzie wiadomo.Jest tu kilku magikow na forum ale jak na razie nie udzielaja sie w temacie :razz:
piter34 - Pią Wrz 19, 2008 11:07

bujak19 napisał/a:
Trap: Stack Overflow

To wygląda na problem z oprogramowaniem wyświetlającym dane na wyświetlaczu. To komunikat typowo programowy oznaczający przepełnienie stosu programu :roll:

PHJOWI - Pią Wrz 19, 2008 11:54

inaczej chyba się posypało oprogramowanie
bujak19 - Pią Wrz 19, 2008 16:27

Nie oprogramowanie sie nie posypało bo mi sie pojawiło wszystko i już działa wiec jest ok najprawdopodobniej bateria się wyładowała i mi zresetowało ustawienia oprogramowania:)