Zobacz temat - [R75] Spryskiwacze problem ???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Spryskiwacze problem ???

gagadrago - Sro Wrz 17, 2008 21:11
Temat postu: [R75] Spryskiwacze problem ???
Cos mi sie porobilo z spryskiwaczami i nie wiem o chodzi. Jak je wlaczam psiukna troszkie i dalej nic sproboje jeszcze raz psiukna i znowu nic... czy to pompka czy cos sie zapchalo ?? ?? mial ktos pofdobny problem????
coldmanns - Sro Wrz 17, 2008 22:04

A nie polerowałeś może auta jakąś pastą?
Ja ostatnio polerowałem i pasta dostała mi się do tych nosków na masce i właśnie leciało tak słabo.
Szpilką rozwiążesz problem.
Wsadź ją w te dziurki w noskach (tylko ostrożnie) i powinno być ok.
A jak nie, to ja już nie pomogę.
Powodzenia i szerokości!

giewu - Czw Wrz 18, 2008 08:19

gagadrago napisał/a:
Jak je wlaczam psiukna troszkie i dalej nic sproboje jeszcze raz psiukna i znowu nic...

wskazuje to na zapchanie dysz spryskiwaczy ...
spróbuj za radą kolegi coldmanns podłubać w nich jakąś igiełką, szpilką czy czymś podobnym, ale może to nie przynieść pożądanych efektów ... ja w takiej sytuacji zazwyczaj dmuchałem w dysze sprężonym powietrzem i taką właśnie metodą polecam jako najskuteczniejszą :mrgreen:

Kris - Czw Wrz 18, 2008 08:56
Temat postu: Re: [R75] Spryskiwacze problem ???
gagadrago napisał/a:
Cos mi sie porobilo z spryskiwaczami i nie wiem o chodzi. Jak je wlaczam psiukna troszkie i dalej nic sproboje jeszcze raz psiukna i znowu nic... czy to pompka czy cos sie zapchalo ?? ?? mial ktos pofdobny problem????


Dysze mogą być zapchane ale wątpię,

- zabrudzone sitko pod pompką spryskiwacza (wyjąć pompkę przedmuchać przepłukać gniazdo w zbiorniku płynu)
- walnięta pompka, do mojego 23PLN na allegro.

Pozdrawiam Kris

rolando - Czw Wrz 18, 2008 09:09

raczej mało prawdopodobne ale warto sprawdzić czy wężyk od spryskiwaczy nie jest gdzieś zagięty, miałem podobny problem u siebie, na otwartej masce spryskiwacze działały, na zamkniętej niestety nie lub bardzo słabo. Był właśnie zagiety węzyk, płyn nie miał dobrego przejścia.
gagadrago - Czw Wrz 18, 2008 10:39

Posprawdzalem wszystko, pompka dziala slychac ja wezyk nie jest nigdzie zgiety i przedlubalem igla wyloty i nadal to samo, jeszcze musze sprobowac przedmuchac ale nie wiem jak dokladnie sie to robi.
Kris - Czw Wrz 18, 2008 10:47

gagadrago napisał/a:
Posprawdzalem wszystko, pompka dziala slychac ja wezyk nie jest nigdzie zgiety i przedlubalem igla wyloty i nadal to samo, jeszcze musze sprobowac przedmuchac ale nie wiem jak dokladnie sie to robi.


Jak sitko jest zapchane to pompka dziala normalnie niby, i leci ledwo co, u mnie walnięta byla pompka i też ją było slychać, a leciało ledwo co.

phuss - Czw Wrz 18, 2008 21:43

Nie chcę być złośliwy ale może płyn się kończy,w panice zapominamy o najprostrzych sprawach.
dor-12 - Pią Wrz 19, 2008 01:20

zachęcam do uwzględnienia uwag Rolanda. U mnie wystąpiło podobne zjawisko a przyczyna była w tym że wcześniej wymieniałem filtr przeciwpyłkowy dlatego wężyk prowadzący do spryskiwaczy wypiąłem ze strzemiączka które utrzymuje go w odpowiednim położeniu przy krawdzi pokrywy silnika od strony podszybia. Potem zapomniałem o tym. Strzemiączko utrzymuje wężyk spryskiwacza właśnie w takim położeniu aby się nie przemieszczał i nie załamywał. Rzeczywiście, kiedy klapa jest uniesiona wężyk jest naciągnięty i wyprostowany dzięki czemu płyn może przez niego przepływać natomiast jeśli opuścimy klapę węzyk zostanie zagięty i przez to niedrożny.




______________________
R 75 2.0 V6 automat 1999

Olo12 - Pią Wrz 19, 2008 09:17

Poszukaj w kąciku "Usterki i porady techniczne" ten temat był poruszany i ja tam dałem sposób "dla leniwych" na rozwiązanie problemu miałem kiedyś taką samą sytuację i wystarczyło przedmuchać bod ciśnieniem ( z kompresora) każdą dyszę wylotową trzeba mieć tylko końcówkę pasującą na dyszę by powietrze pod ciśnieniem dostało się do środka układu spryskiwacza. W moim przypadku pomogło i działa ponad rok bez zastrzeżeń. Obyło się bez wymontowania jakichkolwiek filtrów pompek itp.
giewu - Pią Wrz 19, 2008 09:26

Olo12 napisał/a:
i wystarczyło przedmuchać bod ciśnieniem ( z kompresora) każdą dyszę wylotową

ano właśnie :cool: ... :rotfl: