Zobacz temat - [R800] Wymiary uszczelniacza i łożyska
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R800] Wymiary uszczelniacza i łożyska

Senn - Pią Wrz 19, 2008 08:26
Temat postu: [R800] Wymiary uszczelniacza i łożyska
Interesują mnie konkretne wymiary uszczelniacza wału korbowego od strony sprzęgła, oraz łożyska tylnego koła.

Musze wymienić te elementy, a przynajmniej jeśli chodzi o uszczelniacz to jest dosyć drogi i nie wierze żeby nie można bylo kupić taniej :) Z tego co widze na stronce u Tomiego to koszt jest rzędu 250 zlociszy co na cene kawaleczka plastiku wydaje mi sie ciut przy duzo. Jak bym znal wymiary to moze by cos dobral z oferty Corteco. To samo tyczy się lozyska choc nie wiem jaki jest koszt czesci oryginalnej.

piter34 - Pią Wrz 19, 2008 13:13

Senn napisał/a:
Z tego co widze na stronce u Tomiego to koszt jest rzędu 250 zlociszy co na cene kawaleczka plastiku wydaje mi sie ciut przy duzo. Jak bym znal wymiary to moze by cos dobral z oferty Corteco.

A Tomi nie może tego zrobić? :lol:

Senn - Pią Wrz 19, 2008 13:48

No musze zadzwonic do Tomiego, ale z tego co pamietam to mowil ze wlasnie tylny jest drogi.
AndrewS - Pią Paź 03, 2008 21:20

i co dzwoniles ??

a katalogi przegladales ?? te co Ci nagralem na plyte ??

krystian1 - Pią Paź 03, 2008 21:37

łozysko tył
srednica wew 34 mm
zew 68 mm
szerokosc 41,9 mm

uszczelniacz od strony skrzyni 128x145x28
dane wg FOTA

Senn - Pią Paź 03, 2008 21:48

krystian1, dzieki

Wlasnie dzisiaj odebralem samochod, ale kurde cos mi poplamil posadzke na parkingu. Mam nadzieje ze to jakies resztki bo jak znowu uszczelniacz to sie zalalmie

Tak wogole to on sie sklada z dwoch czesci. Uszczelniacza i takiej obudowy i nie wiem czy mozna kupic jakis zamiennik.

krystian1 - Pią Paź 03, 2008 21:53

z zamiennikiem uszczelniacza moze byc ciezko..
nie maja w focie ani w inter cars....
Średnica wewnętrzna [mm]: 128
Średnica zewnętrzna [mm]: 145
Grubość [mm]: 28
Materiał: FPM (fluor-guma/viton)
Ukształtowanie uszczelki w układzie poprzecznym wału: 840S
Strona pasowania: strona skrzyni biegów

GOETZE MOTORENTEILE 50-319420-00

Tomi - Sob Paź 04, 2008 08:20

krystian1 napisał/a:
z zamiennikiem uszczelniacza moze byc ciezko..
nie maja w focie ani w inter cars....
Średnica wewnętrzna [mm]: 128
Średnica zewnętrzna [mm]: 145
Grubość [mm]: 28
Materiał: FPM (fluor-guma/viton)
Ukształtowanie uszczelki w układzie poprzecznym wału: 840S
Strona pasowania: strona skrzyni biegów

GOETZE MOTORENTEILE 50-319420-00


Witam,

Wiem, że jest w zamiennik w katalogu Ajusa. Jednak osobiście bym tego nie dotykał. Uszczelki Ajusa można stosować w miejscach, które są łatwo dostępne i można je w łatwy sposób wymienić ponownie. Jednak stosowanie ich w miejscach, których wymiana sprawia trochę kłopotów (uszczelka pod głowicę, tylny uszczelniacz wału korbowego, itd...). Oszczędności uzyskane drogą tańszej części, mogą okazać się znacznie droższe...

Podobnie sprawa ma się w tylnym uszczelniaczem do Diesela (aluminiowa obudowa). Mogę wprowadzić zamiennik FAI, jednak bezpośrednie porównanie go z oryginałem daje dużo do myślenia. Różnica w cenie na poziomie 12% (ok. 20 zł) z pewnością nie rekompensuje różnicy w jakości obu części. Oczywiście mogę dać wybór w doborze części do własnego samochodu... tylko czy potrzebne mi są pretensje i reklamacje?? Warto się zastanowić, czy nie lepiej zrobić raz a dobrze, a nie dla pozornych oszczędności babrać się kilka razy tą samą naprawą...