Zobacz temat - [R200] jaki olej wlać i tylnia półka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] jaki olej wlać i tylnia półka

drlubicz - Wto Wrz 23, 2008 11:44
Temat postu: [R200] jaki olej wlać i tylnia półka
witam ,jaki olej zalać do roverka 214 si silnik 1,4 16 zawórów , nie wiem jaki jest teraz auto ma 167 tyś km silnik jest w bardzo dobrym stanie , i jak jest mocowana tylna półka bo u mnie jest tak ,że te bolce które mają wejść w te otwory są jakieś 3 cm za krótkie i połka spada po otwarciu klapy, brakuje mi jakiegoś elementu ?
Brt - Wto Wrz 23, 2008 11:52

olej - dobry półsyntetyk (10W40) będzie ok :) co do półki, to całkiem mozliwe że czegoś brakuje, lub sie ułamało. W nowszych półkach z plastikowymi mocowaniami, podobno dość często sie "cośtam" wyłamuje. Wersje starsze mają metalowe pręty i działają bez zarzutu.
giewu - Wto Wrz 23, 2008 11:59

drlubicz napisał/a:
i jak jest mocowana tylna półka bo u mnie jest tak ,że te bolce które mają wejść w te otwory są jakieś 3 cm za krótkie i połka spada po otwarciu klapy, brakuje mi jakiegoś elementu ?

sprawdź czy bolce, o których piszesz wyglądają tak jak TE ... u siebie też miałem jakieś kombinacje i musiałem poprawiać

drlubicz - Wto Wrz 23, 2008 12:00

dzięki, faktycznie nie mam tych bolców ,
czy rover dedykował jakieś marki oleju dla swoich aut ?

giewu - Wto Wrz 23, 2008 12:19

drlubicz napisał/a:
czy rover dedykował jakieś marki oleju dla swoich aut ?

nie ... jedynie specyfikacje jakościowo, lepkościowe .. tabelka poniżej

zouza - Wto Wrz 23, 2008 12:23

Całkiem niedawno był gdzieś jakieś temat o olejach. Jak dobrze poszukasz pewnie znajdziesz. Sporo osób w tym też ja :mrgreen: zalewa Mobilem Super S, ale sporo osób zalewa też różnymi innymi. Warto użyć szukajki ;)