Zobacz temat - [214 1.4 16V 98r]Silnik nie równo pracuje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 1.4 16V 98r]Silnik nie równo pracuje

harry791 - Czw Wrz 25, 2008 18:05
Temat postu: [214 1.4 16V 98r]Silnik nie równo pracuje
Witam Wszystkich fanów Rovera, własnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Rovera 214 Si 1.4 16V 98r. mam problem z silnikiem a mianowicie chodzi o jego nie równą pracę jak czy jest zimny czy ciepły zachowuje się tak samo jak pracuje na biegu jałowym obrotomierz wskazuje ok 800 obr kiedy dodam wcisnę i puszcze pedał gazu to wskazówka od obrotomierza spada w dół i zamiast spaść znów do poziomu ok 800 obr to nagle obroty same się podwyższają i wskazówka zatrzymuje się na 1100 obr poza tym czasami mam problem z zapaleniem go rano zwłaszcza po dużej ulewie wymianiełem świece i kable wysokiego napięcia. Co to może być?
Pozdrawiam Wszystkich
Kod:

memphisto - Czw Wrz 25, 2008 22:09

to samo co polowa uzytkownikow R200 - nie wiadomo, polecam palec i kopulke wymienic, jak nie pomoze krokowca dzis kolega odebral z ASO rovera i po tygodniu testowania te rzeczy mu wymienili, jednak zacznij od palca i kopulki (mam ten sam objaw co Ty) niektrzy mowia ze cewka zapłonowa - ja zaczynam od palca i kopulki
giewu - Pią Wrz 26, 2008 13:31

harry791 napisał/a:
Co to może być?

sprawdź i ewentualnie wyczyść silniczek krokowy, przepustnicę oraz wszystkie elementy układu zapłonowego ... powinna Ci Twoja dolegliwość przeminąć ;)

piter34 - Pon Wrz 29, 2008 15:04

harry791, staraj się stosować znaki interpunkcyjne w swoich postach...

harry791 napisał/a:
jak pracuje na biegu jałowym obrotomierz wskazuje ok 800 obr kiedy dodam wcisnę i puszcze pedał gazu to wskazówka od obrotomierza spada w dół i zamiast spaść znów do poziomu ok 800 obr to nagle obroty same się podwyższają i wskazówka zatrzymuje się na 1100 obr

To jest normalne zachowanie silników serii K. Po przegazówce obroty na chwilkę jakby zawieszają się na ok. 1100rpm.

harry791 napisał/a:
poza tym czasami mam problem z zapaleniem go rano zwłaszcza po dużej ulewie wymianiełem świece i kable wysokiego napięcia. Co to może być?

Palec, kopułka, cewka.