Zobacz temat - [R75] Olej w wodzie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Olej w wodzie

jarek2910 - Czw Wrz 25, 2008 19:08
Temat postu: [R75] Olej w wodzie
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post, więc chwila dla mnie szczególna.
R75 2000 użytkuje od ponad roku właściwie bezproblemowo (normalne awarie - wentylator itp. oczywiście przechodziłem i pokonałem dzięki FORUM). Jednak moja dzisiejsza awaria nie była chyba nigdy opisywana na forum.
W zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy znajduje się olej. Znam oczywiście najprostszą odpowiedź - uszczelka pod głowicą. Nikomu z nas - forumowiczy R75 - nigdy się to jednak nie zdarzyło, a może ja nie będę pierwszy :wink: . Moja prawdopodobna diagnoza to chłodnica oleju przy filtrze (znajomy w VW to przechodził).
Proszę o pomoc.

Rowan - Czw Wrz 25, 2008 20:33

Tak to raczej chłodnica. Słyszałem o takim przypadku w CDT. Bo CDT to zbyt porządny silnik na HGF. :wink:
rolando - Pią Wrz 26, 2008 08:18

gdzie jest ta chłodnica ? i co ona ma wspólnego z płynem chłodzącym?

pytam z ciekawości

PHJOWI - Pią Wrz 26, 2008 08:33

chłodnica jest obok filtru oleju chłodzi olej . Taka aluminiowa puszka
rolando - Pią Wrz 26, 2008 15:10

a jest rzeczywiście coś takiego, do dzisiaj się zastanawiałem co to takiego i do czego służy :)
jarek2910 - Pią Wrz 26, 2008 23:27

Dziś wymontowałem chłodniczkę oleju. Sprawdziłem ją "na dmuch" i raczej jest dobra. Moja pierwsza teoria poszła do kosza. Jutro zamierzam wymontować obudowę filtra oleju - może tam jakieś uszczelki "pomiędzy wodą i olejem" się rozpadły.
Jednak dalej działam "na ślepo" - na razie jeszcze wykluczam głowicę i blok.
Proszę o pomoc tych których spotkała taka awaria i mechaników. Widmo wymiany głowicy lub silnika wisi nade mną.

Rowan - Sob Wrz 27, 2008 07:54

Cytat:
Widmo wymiany głowicy lub silnika wisi nade mną.

Albo raczej samej uszczelki pod głowice :wink: