Zobacz temat - [220 SDI 98r] pytanie o napinacz paska wielorowkowego?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220 SDI 98r] pytanie o napinacz paska wielorowkowego?

alilubi - Czw Wrz 25, 2008 19:44
Temat postu: [220 SDI 98r] pytanie o napinacz paska wielorowkowego?
WITAM.
Mam pytanko o ten napinacz. Przy zdjętym pasku wszystkie rolki łącznie z napinaczem
są w linii. Po założeniu paska i jego naciągnięciu rolka napinacza wychyla się pod kątem.
Wychylenie jest dość mocne,patrząc w linii wystaje jakieś 3mm po za resztę kół.

1 Pytanie:
czy muszę wymienić cały napinacz?
2 Pytanie
czy ten napinacz można naprawić samemu?

Pozdrawiam

mcteusz - Czw Wrz 25, 2008 20:18

Użyj szukajki a na pewno znajdziesz wątek z opisem naprawy napinacza. Sam napinacz jest dość drogi.
PHJOWI - Czw Wrz 25, 2008 21:16

masz klime ? nowy kompletny napinacz pod klime kosztuje teraz w promocji około 399zł
thef - Czw Wrz 25, 2008 21:22

Brt napisał/a:
W napinaczu sa takie plastikowe tuleje, na których się obraca cały napinacz i te tuleje sie wyrabiają, co prowadzi do odchylenia rolki od osi i przy dużym odchyleniu spadanie paska z koła pompy wspomagania. Cały napinacz jest masakrycznie drogi (był po 645PLN na alledrogo). Naprawa polega na wyjęciu, rozebraniu i dotoczeniu takiej plastikowej tulei, następnie nabiciu jej w napinacz i ewentualnie doszlifowaniu wałka, żeby lekko pracował i się nie zacierał (wałek jest stożkowy). Póżniej się to wszystko składa, zaklepuje zewnętrzną osłonę, zakłada do auta i spokój na (mam nadzieję 100kkm) ;)
Moze za 2m-ce sklecę jakiś artykuł na ten temat ;) Mnie naprawa kosztowała - flaszkę dla tokarza i 2h przy doszlifowywaniu i składaniu napinacza ;)

Brt - Czw Wrz 25, 2008 21:25

ehh "miętki" jestem :P
http://forum.roverki.eu/v...hlight=napinacz