Zobacz temat - [R25 1.4,00r] NIE MOGę OTWORZYC DRZWI KIEROWCY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4,00r] NIE MOGę OTWORZYC DRZWI KIEROWCY

Lukasz17i - Czw Wrz 25, 2008 23:22
Temat postu: [R25 1.4,00r] NIE MOGę OTWORZYC DRZWI KIEROWCY
Witam wszystkich ponownie wychodze z zapytaniem zacioly mi sie drzwi od strony kierowcy udalo mi sie podwazyć boczek jednak wsztstkie ciegna plastiki sa cale ciegna od klamki idą do góry sie ciagnie ale zamek i tak nie puszcza jak odblokowac taki zamek??mial ktoś taki problem
mogewszystko - Czw Wrz 25, 2008 23:51

sprubuj sciagnac caly boczek, zacznij od klamki odkrec srobke odlacz delikatnie plastikowy zaczep, potem poszukaj srobek odkrec je i delikatnie zdejmuj boczek tak rzeby nie pourywac zaczepow, potem to juz bedziesz widzial co sie tam porobilo :wink:
rolando - Pią Wrz 26, 2008 15:14
Temat postu: Re: [R25 1.4,00r] NIE MOGę OTWORZYC DRZWI KIEROWCY
Lukasz17i napisał/a:
Witam wszystkich ponownie wychodze z zapytaniem zacioly mi sie drzwi od strony kierowcy udalo mi sie podwazyć boczek jednak wsztstkie ciegna plastiki sa cale ciegna od klamki idą do góry sie ciagnie ale zamek i tak nie puszcza jak odblokowac taki zamek??mial ktoś taki problem


miałem to samo z R75 tylko z tylnymi drzwiami, dostać się tam przesrane na zamkniętych drzwiach ale wykonalne, tak czy owak boczek musisz jakoś odczepić i poszukać na macanego zapadki do otwierania drzwi, pewnie coś ją przyblokowało.

Lukasz17i - Pią Wrz 26, 2008 18:03

okej tylko powiedz mi jeszce gdzie ta zapdka dokłądnie sie naduje jakie elementy do niej dochodzą kurcze jakis schemacik rysunkowy ??wielka Prośba
R-200 - Pią Wrz 26, 2008 18:49

W kamce jest zamek który przekręcasz. Tylko cięgnem idącym z wkladki zamka do zamka możesz odblokować zamek i otworzyć. Nie musisz niszczyć calej tapicerki, można zdjąć wkladkę tapicerowaną i za nią zrobić sobie otwór. Póżniej go przykryjesz tą wkladką. :cool:
mundek131 - Pią Wrz 26, 2008 20:50

a czy w przednich drzwiach nie ma przypadkiem blokady przed dziecmi tak jak w tylnych, nie pamiętam teraz a nie mam jak sprawdzic bo mój R pojechał pracować. ?
Lukasz17i - Pią Wrz 26, 2008 22:30

raczej nie wydaje mi sie zeby była blokada .Tapicerke już ściagnełem i ludzie nic wszystkie ciegna plastiki całe wiec co sie zacieło?
rolando - Pią Wrz 26, 2008 23:10

u mnie też wszystko było całe i coś jednak się zacięło. teraz trudno mi powiedzic co to było, grzebałem, grzebałem i jakoś udało mi się otworzyć drzwi. wyjałem cały zamek przeczyściłem, przesmarowałem i jest OK.
życze powodzenia

Lukasz17i - Sob Wrz 27, 2008 09:38

Dzisiaj sprubuje to spryskać smarem w płynie i ostukac jakoś moze puści
R-200 - Sob Wrz 27, 2008 10:57

Musisz próbować tym cięgnem który idzie od zamka w klamce. Jeśli się nie uda pozostaje demolka zamka. :roll:
des - Sob Wrz 27, 2008 14:39

mundek131 napisał/a:
a czy w przednich drzwiach nie ma przypadkiem blokady przed dziecmi tak jak w tylnych, nie pamiętam teraz a nie mam jak sprawdzic bo mój R pojechał pracować. ?

No tak tyle że jak masz blokadę to możesz otworzyć drzwi ale tylko od zewnątrz. Poza tym kto by robił blokadę w przednich drzwiach i to jeszcze od strony kierowcy?

krystianshoota - Sob Wrz 27, 2008 17:17

Miałem kiedyś podobny problem. Klamka wewnętrzna drzwi kierowcy obluzowała się i w momencie gdy otwierałem drzwi. Alarm się uzbroił i nie mogłem w żaden sposób otworzyć tych drzwi. Próbowałem zamkiem centralnym, ale wszystkie zamki poruszały się za wyjątkiem tych od kierowcy. Odłączyłem klemę z akumulatora odczekałem chwilę i później delikatnie, aczkolwiek z siła (przy pomocy kombinerek) pociągnąłem za cypek (ten służący do odblokowania drzwi od środka auta) do góry. Na szczęście poskutkowało i drzwi się otworzyły. Teraz już klamka wewnętrzna została porządnie zamocowana:).
Jeżeli to wina centralnego zamka i alarmu to spróbuj może tobie też się uda.

Lukasz17i - Sob Wrz 27, 2008 17:32

Niestety nic nie pomogło boczek sciągnołem bez łamania ale niestety zamek dalej zablokowany prawdopodbnie cos w srodku zamka się !@!$#o normalnie to jest jakas masakra waliłem go młotkiem ale nic nie puszcza jaka s propozycja??

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2008 12:31 ]
Niestety chyba temu zamkowi nic nie pomoze jak ściagnąć zamek od środka?

mundek131 - Wto Paź 28, 2008 20:19

aiwer, poddałam najgłupszy może przykład ,ale czasami się zdarza, a chciałam jakkolwiek pomóc.