Zobacz temat - [r200 1.4i 98'] Woda w bagażniku...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 1.4i 98'] Woda w bagażniku...

memphisto - Pią Wrz 26, 2008 18:59
Temat postu: [r200 1.4i 98'] Woda w bagażniku...
Witam, od około 2 tygodni w aucie mi śmierdziało lekko głównie w bagażniku było czuć smród czegoś zgnitego. Dziś już nie umiałem wytrzymać (ciepło sie zrobiło i smród mnie dobijał) zdjąłem z bagażnika pokrywę, ładnie zeszło i poczułem ten smród jeszcze bardziej. Patrze a pod kołem jakby mocz. Śmierdziało okropnie odkręciłem koło wyjąłem je tragedia zgniłe rzeczy woda jak mocz śmierdziało nieprzeciętnie. Teraz sie wszystko suszy i wietrzy. Również mokra jest ta wykładzina, więc wyciek dołem nie wchodzi w grę.

Wersja 3 drzwiowa.

xtek - Pią Wrz 26, 2008 20:29

Wsadz kogos do bagaznika i polewaj auto woda.

Ja tak zrobilem i okazalo sie, ze leje sie chyba z pieciu, jak nie wiecej punktow. Poki co dalem sobie spokoj z zatykaniem, bo sie zalamalem :D

m.in. sa to miejsca, gdzie sa swiatla, te smieszne wywietrzniki pod swiatlami, jakies polaczenia blach itp... jak kiedys mnie najdzie to dopadne pistoletu z silikonem i to naprawie...

drlubicz - Pią Wrz 26, 2008 20:35

w swoim roverku jestem na etapie bagażnika i tylnych lamp i też sie dziś załamałem jak to jest mało szczelne i wiem już teraz po co są aż trzy otwory spustowe w bagażniku :rotfl:
atrax - Pią Wrz 26, 2008 21:00

drlubicz napisał/a:
trzy otwory spustowe w bagażniku

Może głupio zapytam, ale jak one działają?
Owszem są wgłębienia ale czy powinny być w nich otwory?

drlubicz - Pią Wrz 26, 2008 21:40

u mnie tam gdzie jest koło są trzy otwory z korkiem który można otworzyć i widać asfalt z bagażnika , otwory mają średnicę 3 cm wyglądaja że nie są to samoróbki a na korkach jest napis rover
atrax - Pią Wrz 26, 2008 21:59

u mnie wygląda to raczej jak wieczko od puszki z farbą. bladego pojęcia nie miałem że tam powinny być jakieś koreczki.
jakiś czas temu chciałem nawet przewiercić tam podłogę bo mi woda na szwach przechodzi i nie mogę tego załatać. wychodzę z założenia że wiercenie otworów w samochodzie jest złem :twisted:

xtek - Pią Wrz 26, 2008 22:04

atrax napisał/a:
u mnie wygląda to raczej jak wieczko od puszki z farbą. bladego pojęcia nie miałem że tam powinny być jakieś koreczki.


U mnie tak samo i nawet tego nie ruszalem ;) Mam za to wywiercony inny otwor - jakies 5mm i przez niego ucieka nadmiarowa woda.

drlubicz - Pią Wrz 26, 2008 22:35

no i to wieczko właśnie sie wyciąga i jest spust
xtek - Pią Wrz 26, 2008 22:40

ale po co taki spust? to chyba jakby ktos sobie jezioro zrobil ale bral kąpiel w bagazniku :D
FSEbola - Pią Wrz 26, 2008 23:13
Temat postu: Re: [r200 1.4i 98'] Woda w bagażniku...
memphisto napisał/a:
Witam, od około 2 tygodni w aucie mi śmierdziało lekko głównie w bagażniku było czuć s........................


wywierc w podlodze bagaznika otwor (w najnizszym punkcie) i woda nie bedzie sie juz gromadzic :lol:

mnie zas woda do bagaznika splywala po kablu od anteny CB, kabel zagialem i juz nie splywa :ok:

Ukasz - Pią Wrz 26, 2008 23:41

http://forum.roverki.eu/v...da++baga%BFniku
memphisto - Sob Wrz 27, 2008 00:05

porabana sprawa zdjalem cala wykladzine (wilgotna byla) polozylem ja genialnie na siedzenia tylne i teraz tylne siedzenia sa mokre jakby ktos wylal butelke coli 2 litrowej...

da sie wyjac tylna kanape zeby do domu ja wziac wysuszyc??

giewu - Sob Wrz 27, 2008 08:11

memphisto napisał/a:
da sie wyjac tylna kanape zeby do domu ja wziac wysuszyc??

oczywiście, że się da ... patrz poniżej :wink: