Zobacz temat - [R400] Rozkodowany pilot alarmu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Rozkodowany pilot alarmu

ascaris - Pon Wrz 29, 2008 21:19
Temat postu: [R400] Rozkodowany pilot alarmu
Witam!

Wiem ,że temat alarmów był już wielokrotnie omawiany ale po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na mój problem (albo źle szukałem..)

Mianowicie posiadam dwa kluczyki z pilotami. Jeden pilot działa normalnie ale w drugim okazało się, że nie ma baterii. Po włożeniu takowej niestety pilot nie działa.. Czy uległ rozkodowaniu ponieważ nie było baterii? Generalnie chciałbym mieć oba sprawne i tutaj zasadnicze pytanie czy posiadając jeden sprawny pilot mogę w jakiś "domowy" sposób zaprogramować ten drugi? Posiadam także ten cztero cyfrowy kod awaryjny (będzie potrzebny?)
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Lechos - Pon Wrz 29, 2008 21:26

a czy po wlozeniu baterii zsynchronizowałes pilota?
trzeba parokrotnie nacisnac przycisk zamykania sam. na pilocie

ascaris - Pon Wrz 29, 2008 21:42

Hmm coś tam kilka razy ponaciskałem przyciski ale nie można było tego nazwać synchronizowaniem. Jutro postaram się tym zająć. Przy tym synchronizowaniu muszę mieć auto zamknięte z uzbrojonym alarmem? Który przycisk należy wciskać i ile razy (aż do skutku?)
W tym działającym pilocie też na wszelki wypadek chciałbym wymienić baterię ale obawiam się, że podczas tej operacji może się rozkodować. Moje obawy są uzasadnione? :)

kasjopea - Pon Wrz 29, 2008 21:47

Otwierasz auto z kluczyka, a potem naciskasz cztery razy guzik zamykania na pilocie :smile:

[ Dodano: Pon Wrz 29, 2008 21:49 ]
zresztą tu jest artykuł na temat wymiany baterii:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=307

Lechos - Pon Wrz 29, 2008 21:52

przeczytaj sobie to
des - Pon Wrz 29, 2008 21:52

Sprawa jest banalnie prosta, przed włożeniem nowej baterii naciskasz kilkakrotnie oba przyciski powiedzmy po 5 razy każdy, następnie wkładasz nową baterię i idziesz do samochodu. Otwierasz go kluczykiem (znaczy się tylko przekręcasz w zamku do pozycji otwartej) nie otwierasz drzwi i naciskasz min. 4 razy na pilocie przycisk do zamykania samochodu (mi zawsze działa za 4 razem). Ta operacja nazywa się synchronizacją.

[ Dodano: Pon Wrz 29, 2008 21:55 ]
No widzę że kolega już mnie uprzedził.

ascaris - Pon Wrz 29, 2008 22:04

Wielkie dzięki :)

Jutro napiszę czy mi się udało. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2008 10:48 ]
Witam!

A więc zabrałem się do tej synchronizacji. Zrobiłem wszystko wgł. instrukcji, naciskam ten przycisk zamykania i nic. Więc rozkręciłem jeszcze raz pilota i okazało się, że jeden styk blaszki mocującej baterię jest pęknięty. Podłożyłem tam kawałek papieru dla lepszego docisku i całość złożyłem. Wszystko ładnie się zsynchronizowało za trzecim przyciśnięciem (dziwne bo miało być po czwartym :D ).

Problem rozwiązany :)
Jeszcze raz dzięki

mogewszystko - Wto Wrz 30, 2008 22:54

sorki ale sie dolacze troche, na tym rysunku pisze ze jak bateria bedzie slaba to mruga szybko lapma kontrolna na tablicy? ja nie mam zadnej lapki na tablicy :shock:
kasjopea - Wto Wrz 30, 2008 22:57

Ja też nie mam, natomiast mam lampki przy grzybkach w drzwiach :smile:
GoooFy_Tcz - Wto Wrz 30, 2008 23:01

dotyczy to rowniez wersji 600 ? ;>
mogewszystko - Wto Wrz 30, 2008 23:01

kasjopea napisał/a:
Ja też nie mam, natomiast mam lampki przy grzybkach w drzwiach :smile:

no dokladnie tez mam tam, i ona mi zawsze mrugaja szybka ja zamkne auto i sie uzbraja, migaja kierunki 3 razy i lampki juz wolno potem mrugaja, a jak otworze auto kluczykiem to sie alarm tez wylacza? cz tylko pilotem? albo jak jest zamkniete i otworze kluczykiem klape z tylu co z alarmem?

sTERYD - Wto Wrz 30, 2008 23:06

Cytat:
dotyczy to rowniez wersji 600 ?

niee w R600 są inne systemi alarmowe i nie ma konieczności synchronizacji pilota :cool:
mogewszystko napisał/a:
jak otworze auto kluczykiem to sie alarm tez wylacza? cz tylko pilotem? albo jak jest zamkniete i otworze kluczykiem klape z tylu co z alarmem?

jak byś poszukał, to byś wiedział, że otworzenie auta kluczykiem w zamku kierowcy i w bagażniku nie aktywuje systemu alarmowego, natomast pozostaje włączony immobilajzer (co sygnalizuje nie przestawająca migać dioda przy zamku :cool:
po zamknieciu auta kluczykiem, alarm również zostaje włączony, tylko bez dozoru wnętrza (jakbyś chcial np psa zostawić... albo rybki ;) )

mogewszystko - Wto Wrz 30, 2008 23:20

sTERYD, dzieki ci dobry czlowieku za info :wink:
GoooFy_Tcz - Wto Paź 07, 2008 22:35

Witam odswieze ... sTERYD napisałeś , że nie ma takiej koniecznosci ... ja od dzis jestem wlascicielem r600 no i niestety piloty mi nie dzialają ... podczas wciskania otwierania zapala mi sie zielona a podczas zamykania czerwona lampka na pilocie , ale samochod nie raguje zupelnie - co to może być , model pilota to Valeo ... prosze o jakieś rady .


z góry dzięki . :)

des - Sro Paź 08, 2008 00:46

Pytanie do znawców: dlaczego nie posiadam lampki przy grzybkach w drzwiach? Czy to zależy od wersji wyposażenia czy może ja mam jakieś "lewe" drzwi?
sTERYD - Sro Paź 08, 2008 09:13

lampka była albo w drzwiach przy grzybkach, albo na środku tablicy z zegarami. jeśli masz jedną, to nie masz drugiej :cool:
nie wiem dokładnie od czego to zależy... :/

GoooFy_Tcz - Sro Paź 08, 2008 13:14

sTERYD a dla mnie zadnej dobrej rady nie masz ? ;>
sTERYD - Sro Paź 08, 2008 13:45

niestety nie jestem zbyt mocno obeznany z alarmami montowanymi w R600 :oops:
Brt - Sro Paź 08, 2008 13:49

GoooFy_Tcz, zazwyczaj ZTCP w przypadku R600 proponuje się zamontowanie nowego uniwersalnego zestawu pilotów z centralką. Centralka jest chyba w bagażniku gdzieś pod wykładziną :hm: Postów jest na ten temat kilkanaście na forum zapewne ... poszukaj ;)