Zobacz temat - [R414] Czy trzeba planować uszczelkę głowicy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Czy trzeba planować uszczelkę głowicy?

kileros2 - Wto Wrz 30, 2008 14:24
Temat postu: [R414] Czy trzeba planować uszczelkę głowicy?
Witam, jestem tutaj nowy. Mam do Was pytanko. Kupilem Roverka w czerwcu, pod koniec lipca zauwazylem dosc duze ubytki plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym, odrazu pomyslalem ze to uszczelka pod glowica, ale nie bylo zadnych innych objawow o tym swiadczacych. Dolewalem wody tyle ile powinno byc i codziennie staralem sie kontrolowac ilos plynu. Wczoraj oddalem Roverka na wymiane oleju i przeglad z zaznaczeniem na uszczelke glowicy. Okazalo sie ze mialem racje uszczelka do wymiany. I teraz pytanie: czy trzeba planowac glowice czy poprostu wymienic uszczelke i pozamiatane ? Pytam bo u mnie w Hondzie crx przy wymianie musialem planowac glowice... Prosze o szybka odpowiedz.
Brt - Wto Wrz 30, 2008 14:53

większość planuje ale poczytaj posty użytkownika oprawca_1978 on poleca jedynie docieranie ręczne. Zreszta tematów o HGF są tysiące a nawet setki na forum o Technicznym FAQ nie wspominając ( http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#25 ) wiec szukajcie a znajdziecie ;)
kileros2 - Wto Wrz 30, 2008 15:01

Wielkie dzieki, oddaje glowice do planowania. Polecial pomogl :grin: