Zobacz temat - [R416] Problem z wyłączeniem ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z wyłączeniem ABS

kostas - Czw Paź 02, 2008 13:10
Temat postu: [R416] Problem z wyłączeniem ABS
Mam problem z abs, mianowicie chciałbym go wyłączyc, bardziej mi przeszkadza niz pomaga, co na sliskiej nawierzchni jest problemem (wydluza mi droge hamowania)
Wyciagnalem bezpiecznik od absu i oczywiscie się nie załącza, ale chciałbym jeszcze aby mi zknilneła kontrolka od absu która swieci sie na żółto i w nocy dosyc daje po oczach. Jest jakas mozliwosc wyłaczenia tego bez podłaczania się pod komputer?

giewu - Czw Paź 02, 2008 13:13

kostas napisał/a:
Jest jakas mozliwosc wyłaczenia tego bez podłaczania się pod komputer?
chyba tylko poprzez wyciągnięcie żarówki :mrgreen:
kostas napisał/a:
Mam problem z abs... (wydluza mi droge hamowania)

że wydłuża drogę hamowania to normalne, za to pozwala podczas hamowania utrzymać auto na odpowiednim kursie :cool:

kostas - Czw Paź 02, 2008 13:15

Jak ktoś potrafi jezdzić to hamowanie na granicy przyczepnosci i ominiecie przeszkody poprzez zaprzestanie hamowania w odpowiednim momencie aby uzyskac przyczepnosc daje duzo wieksze efekty. Wczesniej jezdzilem bez absu wiec z przymusu sie nauczylem, teraz z absem po prostu jezdzi mi sie zle, przeszkadza mi to co teoretycznie duzej ilosci osob pomaga. Kewestia przyzwyczajenia.
BoloSr - Czw Paź 02, 2008 13:15
Temat postu: Re: [R416 Si]Problem z wyłączeniem ABS
kostas napisał/a:
Mam problem z abs, mianowicie chciałbym go wyłączyc, bardziej mi przeszkadza niz pomaga, co na sliskiej nawierzchni jest problemem (wydluza mi droge hamowania)
Wyciagnalem bezpiecznik od absu i oczywiscie się nie załącza, ale chciałbym jeszcze aby mi zknilneła kontrolka od absu która swieci sie na żółto i w nocy dosyc daje po oczach. Jest jakas mozliwosc wyłaczenia tego bez podłaczania się pod komputer?


wybacza ale to wedlug mnie kiepski pomysl trza sie poprostu nauczyc jezdzic :roll:

mogewszystko - Czw Paź 02, 2008 13:42

panowie co wy gadacie? powinno byc dla wszystkich oczywiste ze lepszym kierowca jest ten ktory potrafi jezdzic BEZ ABSu, i zaznaczam ze potrafi tez w naglych przypadkach zapanowac nad samochodem bez elektroniki, ABS tak zgodze sie jest dobry ale w zimie na zakrecie :) a kto uwaza inaczej to niestety ale sie z nim nie zgodze, i zaznaczam ze ja tez mam wyciagniety bezpiecznik od ABSu. pozdrowionka dla zalozyciela tego postu, a i dodam ze jesli ktos sie interesuje F1 to wie ze juz bolidy tez nie maja absu ani systemow kontroli trakcji... dlaczego? odpowiedzcie sobie sami.
Brt - Czw Paź 02, 2008 13:45

mogewszystko napisał/a:
jesli ktos sie interesuje F1 to wie ze juz bolidy tez nie maja absu ani systemow kontroli trakcji... dlaczego?

bo by było jeszcze nudniej niż teraz ;) a auta by jechały za sobą jak po sznurku ;)

mogewszystko - Czw Paź 02, 2008 14:05

Brt napisał/a:
mogewszystko napisał/a:
jesli ktos sie interesuje F1 to wie ze juz bolidy tez nie maja absu ani systemow kontroli trakcji... dlaczego?

bo by było jeszcze nudniej niż teraz ;) a auta by jechały za sobą jak po sznurku ;)


to tez :D