Zobacz temat - [R75] Nierówna praca silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nierówna praca silnika

marcelo0506 - Pią Paź 03, 2008 17:47
Temat postu: [R75] Nierówna praca silnika
Jeszcze trochę i będe zdesperowany:(
A więc mój roverek chodzi nie rwno odkąd go mam, obroty wahają się około 50 w dół i w góre tak delikatnie, wymieniłem:
-silniczek krokowy
-załorzyłem czujnik temp. powietrza bo go nie było
-świece platynowe w grudniu
-dziś kupiłem nową cewkę że zweryfikować moje
-wyczyściłem kolektor dolotowy wraz z przepustnicą
no i k..... nic
silnik dostał lepszej dynamiki ale nic po za tym broty jak chodziły tak chodzą i przy okazji d tej nie równej przypuszczam pracy zaczeła siadać któraś z poduch więc się delikatnie jak narazie trzęsie wrrrrr.
pomurzcie bo mi już pomysłów brakuje:(

sTERYD - Pią Paź 03, 2008 19:08

podłącz auto do komputera diagnostycznego... problemem jescze może być sonda lambda, możesz mieć jakąś nieszczelność w dolocie i wężykach podciśnieniowych... i pewnie jeszcze parę innych drobiazgów :/
se7en86 - Pią Paź 03, 2008 21:28

a może coś z wtryskami ? Mam tak samo w scenicu DCI
piter34 - Pią Paź 03, 2008 21:30

sTERYD napisał/a:
problemem jescze może być sonda lambda, możesz mieć jakąś nieszczelność w dolocie i wężykach podciśnieniowych... i pewnie jeszcze parę innych drobiazgów :/

Skoro był w ogóle odłączony jakiś czujnik, to pod maską można spodziewać się różnych niespodzianek po poprzednim właścicielu(-ach)

marcelo0506 - Sob Paź 04, 2008 16:58

hehe już nawet zapomniałem że sondę też wymieniłem w zeszłym tygodniu,
niewiem ale mam już tego dość, nieszczelnośc przy dolocie hmm wymieniłem uszczelke pod kolektorem 2 tygodnie temu bo mi woda ciekła i jest ok jedyna nieszczelność to rura od filtra powierza nie jest założona przy pomocy obejmy tylko wciśnięta na przepustnicę.

wtryski wyczyściłem jak zdejmwałem kolektor ssący
:( załamka

Ktos wie może wogule jaka kompresja powinna być na cylindrach??

eszet - Sob Paź 04, 2008 19:02

Ale chodzi ci tak naprawdę o falowanie obrotów silnika,czy raczej o to,że czasem "wypada "jeden cylinder na jałowym - bo u mnie to właściwie normalne i nawet sobie tym głowy nie zawracam,tym bardziej,że nie ma wpływu na osiągi i spalanie.
marcelo0506 - Sob Paź 04, 2008 20:21

kurde dokładnie coś takiego, ja też sobie tym głowy nie zawracałem tylko tyle że od tego się silnik trzęsie na tyle że mi poducha padła i trzesię się teraz cały samochód, co mi z tego że wymienie poduche jak zachwile pewnie poleci następna :(
piter34 - Sob Paź 04, 2008 21:23

marcelo0506 napisał/a:
to rura od filtra powierza nie jest założona przy pomocy obejmy tylko wciśnięta na przepustnicę.

No to dlaczego jeszcze obejmy/opaski zaciskowej nie założyłeś? :lol:

marcelo0506 - Sob Paź 04, 2008 21:58

bo jej niemam :D
to moze być tego przyczyną??w żadnym aucie czegoś takiego nie widziałem
kurcze założe chociaż zastanawiam się jeszcze nad kablami które dochodzą do cewek bo ta rurka plastikowa na zatrzaskach jest trochę pokiereszowana ale niemam zielonego pojęcia czy pomoże.

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 17:52 ]
no więc podłączyłem kompa, nie wyczytał żadnych błędów, odczyt wskaźników jest w załączniku może to coś komu podpowie.. coprawda obejmy jeszcze nie założyłem...