Zobacz temat - [R620] Twardy pedał hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Twardy pedał hamulca

wiruwa - Nie Paź 05, 2008 09:07
Temat postu: [R620] Twardy pedał hamulca
witam otoz jade sobie wczoraj i chcialem zachamowac i pedal hamulca zrobil sie bardzo twardy ze z trudem sie hamuje czego to moze byc przyczyna? w ukladzie hamulcowym nic ostatnio nie wymienialem oprucz klockow ale to bylo 2000km temu
giewu - Nie Paź 05, 2008 11:06

wiruwa napisał/a:
pedal hamulca zrobil sie bardzo twardy ze z trudem sie hamuje czego to moze byc przyczyna?

sprawdziłbym przewody podciśnieniowe i serwo hamulcowe ...

wiruwa - Nie Paź 05, 2008 11:53

Przewody sa w porzadku nic nie cieknie ani nie sa pordzewiale
sTERYD - Nie Paź 05, 2008 13:20

nie chodzi o przewody z płynem, tylko te od pompki wspomagania...
też bym tu szukał, bo ewidentnie serwo nie działa. mozesz to łatwo sprawdzić trzymając nogę na hamulcu podczas uruchamiania silnika, pedał powinien delikatnie opaść pod nogą :cool:

danielsonicl - Nie Paź 05, 2008 13:52

I sprawdź vacum pompę czy robi podciśnienie na wężu co idzie do serwa.
wiruwa - Pon Paź 06, 2008 14:04

niema podcisnienia co to moze w takim razie byc? zadnych dziur w przewodzie nie znalazlem

[ Dodano: Pon Paź 06, 2008 21:32 ]
jak sie do tego zabrac i jak sie upewnic ze to pompa vacum jest padnieta?

wiruwa - Wto Paź 07, 2008 15:16
Temat postu: [620d 96r.] twardy pedal hamulca
witam mam pytanie otuz stwardnial mi pedal hamulca i z postow wyczytalem iz trzeba sprawdzic przewody cisnieniowe i w przewodzie idacym w pompy vacum do alternatora nic nie dmucha ani nie ssie wiec czego to moze byc wina dodam iz alternator jest bardzo goracy niewiem czy to normalne a po dodanio gazu powyzej 2000 obrotow slychac z okolic pedalow szum
danielsonicl - Wto Paź 07, 2008 19:23

Pompa vacum jest przy alternatorze i ona ma robić podciśnienie.
Z tego co piszesz sprawdzałeś od strony serwa a tam nie będzie robiło sie podciśnienie :wink:

thef - Wto Paź 07, 2008 19:26

Wiruwa, a dlaczego zakładasz nowy wątek a nie kontynuujesz w już istniejącym??? Nic się nie nauczyłeś od początku swojej przygody z forum?
danielsonicl - Wto Paź 07, 2008 19:37

thef napisał/a:
Wiruwa, a dlaczego zakładasz nowy wątek a nie kontynuujesz w już istniejącym??? Nic się nie nauczyłeś od początku swojej przygody z forum?
:ok: tu się zgadzam
wiruwa - Wto Paź 07, 2008 23:17

sorki samochod jest moim narzediem pracy a przez to nie da sie jezdzic
prosze pomurzcie dzisiaj zauwazylem ze gdy jade dodaje gazu i w tym samym czasie naciskam na hamulec to dziala doskonale ale po puszczeniu gazu znowu problem wraca

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 23:23 ]
danielsonicl patzylem wlasnie przy alternatorze i nic nie zasysa a gdy odkrecilem ten zawor to dalo olejem czy to normalne?
ta pompe czyli mozna zdemontowac?myslalem ze ona jest na stale zlaczona z alternatorem temu dalej nic nie grzebalem

sTERYD - Sro Paź 08, 2008 09:00

wiruwa napisał/a:
prosze pomurzcie dzisiaj zauwazylem ze gdy jade dodaje gazu i w tym samym czasie naciskam na hamulec to dziala doskonale ale po puszczeniu gazu znowu problem wraca

wygląda na to, że pompa podciśnienia umarła :(

wiruwa - Sro Paź 08, 2008 09:06

ta pompa jest przy tym alternatorze tak? a z anglika by mozna bylo ja wykrecic jest identyczna?
sTERYD - Sro Paź 08, 2008 09:40

jest identyczna :cool:
wiruwa - Sro Paź 08, 2008 09:46

dzieki wielkie dzisiaj raczej nie mam kiedy ale jutro polece i zdemontuje pompe przeloze do mojego roverka i dam znac co z tego bedzie
danielsonicl - Sro Paź 08, 2008 19:12

Tak jak myślałem pompa padła a to,że olej leci to normalne ponieważ jest nim smarowana,wymień pompę i będzie oki.
wiruwa - Czw Paź 09, 2008 12:55

Bingo wlasnie skonczylem naprawe ciezko jedynie bylo odkrecic ta rurke metalowa idaca do komory silnika ale jakos poszlo i teraz roverek hamuje jak nowy od prawie 2 lat mam roverka i nigdy tak dobrze nie hamowal znaczy tak lekko teraz tylko trzeba sie przyzwyczaic dzieki wielkie wam wszystkim i znowu roverkiem mozna jezdzic alez sie za nim stesknilem hehe