Zobacz temat - [MG ZR 105 2004r.] przerywa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 105 2004r.] przerywa

szeryff - Pon Paź 06, 2008 20:25
Temat postu: [MG ZR 105 2004r.] przerywa
Drodzy forumowicze, nie wiem co sie stało mojemu MG. Przerywa mi jakby było złe paliwo, dodam ze po tankowaniu zrobiłem ok 60km i mruga kontrolka (nie wiem kokładnie od czego ona jest) od prądu lub zapłonu koloru pomaranczowego.... po dodaniu gazu na postoju i na biegu przerywa i nie chce jechać... co może byc przyczyną /dodam że dzisiaj autko było solidnie myte/ :???:
oprawca_1978 - Wto Paź 07, 2008 07:17

Przerywa praca silnika = problem z mieszanką paliwową lub zapłonem.
A powodów powyższego może być niezmierzone multum.
Jeśli instalacja paliwowa - to albo zła jego jakość, albo instalacja paliwowa niedomaga - złe ciśnienie paliwa (pompa paliwa pada, zanieczyszczenia w układzie, zabity filtr paliwa, zapchane wtryski, itd..) albo osprzęt instalacji - regulator ciśnienia paliwa, itd..
Jeśli zapłon - to albo przewody zapłonowe przebijają, albo kopułka zanieczyszona i iskra bocznikuje na masę, albo palec rodzielczy uszkodzony, albo świece mają złą przerwę, są źle dobrane albo już wyjeżdżone, albo osprzęt zapłonu = czujnik położenia wału, zestaw przekaźników silnika, komp silnika.
Może być też to winą osprzętu i czujników silnika - zanieczyszcenia, uszkodzenia, nieszczelności, itd.
Co najmniej - zespół przepustnicy (czujnik położenia przepustnicy, silniczek krokowy przepustnicy, kanalik obejściowy w przepustnicy) - drożność, regulacja, szczelność, sprawność, itd..), czujniki temp silnika - czujnik temp cieczy i temp. powietrza w dolocie, czujnik podciśnienia, czujnik położenia wału, sonda lambda, itd... Sprawność, przejście na liniach sygnałowych, sprawność zasilania, itd....

Gdybać można tak do późnego wieczora. Za mało konkretów.

szeryff - Wto Paź 07, 2008 09:40

zaczne może od wymiany swiec.. i zobacze czy bedzie jakas poprawa, bo z moich obserwacji wynika jakby nie do konca dopalał mieszanke paliwowa...
giewu - Wto Paź 07, 2008 09:43

szeryff napisał/a:
/dodam że dzisiaj autko było solidnie myte/

pod maską również ?

szeryff - Wto Paź 07, 2008 09:45

no właśnie coś ta płukałem, ale starałem sie nie lać po elektryce
giewu - Wto Paź 07, 2008 09:48

szeryff napisał/a:
no właśnie coś ta płukałem, ale starałem sie nie lać po elektryce

to może nie do końca Ci się to udało ?
spróbuj najpierw wysuszyć dokładnie wszystkie elementy układu zapłonowego ... myślę, że problem zniknie ;)

szeryff - Wto Paź 07, 2008 10:04

no chyba nie do konca! :grin: a jak mi polecasz to zrobić?
pgrad - Wto Paź 07, 2008 11:51

MG ZR 105, to diesel, czy benzyna? Bo jeżeli diesel to wymiana świec żarowych nic nie da...
piter34 - Wto Paź 07, 2008 11:52

pgrad napisał/a:
MG ZR 105, to diesel, czy benzyna?

1.4 benzyna

szeryff napisał/a:
no właśnie coś ta płukałem, ale starałem sie nie lać po elektryce

Poczekaj, aż wszystko wyschnie albo wysusz wszystko delikatnie pod górną pokrywą silnika (cewki, kable, gniazda świec)...

szeryff - Wto Paź 07, 2008 16:59

wymieniłem świece, chwile spokoju i znowu to samo... bląd w komputerze czy faktyczne od czekać aż wszystko wyschnie do konca....
Tomi - Wto Paź 07, 2008 17:06

oprawca_1978 napisał/a:
albo kopułka zanieczyszona i iskra bocznikuje na masę, albo palec rodzielczy uszkodzony,


W tym modelu są 2 cewki i nie ma kopułki i palca rozdzielacza zapłonu.

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 17:08 ]
szeryff napisał/a:
no właśnie coś ta płukałem, ale starałem sie nie lać po elektryce


Elektryka jest również na silniku. na pokrywie zaworów (pod tym dużym plastikiem) są cewki... ale wymieniając świece chyba je zauważyłeś :)

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 17:09 ]
szeryff napisał/a:
wymieniłem świece, chwile spokoju i znowu to samo... bląd w komputerze czy faktyczne od czekać aż wszystko wyschnie do konca....


Może problem tkwi w którejś z cewek.

szeryff - Wto Paź 07, 2008 18:05

no pojeżdze troche, jak wyschnie i sie nie poprawi to sprawdze cewki dzięki wszystkim za pomoc
Rowan - Wto Paź 07, 2008 20:59

Porządne rozgrzej silnik i otwórz maskę, niech odparuje.
szeryff - Sro Paź 08, 2008 09:43

no i koniec zmartwien... :grin: wymiana swiec na NGK laserowe, platynówki wyparowanie wody i znomu chodzi maszyna! dzięki wszystkim za pomoc pozdro :ok: