Zobacz temat - [R25] Gałka zmiany biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Gałka zmiany biegów

SpyQue - Pią Paź 10, 2008 22:09
Temat postu: [R25] Gałka zmiany biegów
Chciałbym zmienić gałkę zmiany biegów, wszystko było pięknie i ładnie dopóki nie przyszło do demontażu starej. Ani nie da się wykręcić, ani przekręcić i wyciągnąć. No nie mam pomysłu jak to zrobić.
Mam mojego roverka od niedawna i nie chcę czegoś zepsuć wkładając w to za dużo siły. W chwili obecnej mam standardową gałkę, pod nią jest plastikowy pierścień (pomalowany na styl "chromowany"), który kręci się w kółko i wygląda to tak jakby w nim był zaczepiony mieszek.
Czytałem gdzieś, że żeby odkręcić gałkę trzeba ściągnąć mieszek, ale nie bardzo wiem jak to zrobić ponieważ od dołu jest to zabudowane, a ja, jak już wyżej pisałem, nie chcę czegoś wyłamać :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Tomaszi - Sob Paź 11, 2008 11:05

Gałkę trzeba poddać dość dużej sile, ściągając ją z drążka zmiany biegów (przypuszczam, że jest tak samo osadzona jak w 45ce -nie jest wykręcana). Co do mieszka nie wiem jak jest osadzony w 25 u podstawy, ale powinno być tak że wyciąga się razem z tą ramką, która jest na wtrzask umieszczona w tym tunelu. Złap palcami pod ramkę w miejscu mieszka (od strony konsoli) i powoli podciągaj do góry, powinna wyskoczyć z zatrzasków.

Ale najlepiej, poczekaj może się wypowie ktoś od 25ki, bo równie dobrze mogę się mylić.

HaDeSsS - Nie Paź 12, 2008 13:56

u mnie sie odkreca, wiec podejrzewam ze w 25 tez :P ale moge sie mylic...
SpyQue - Pon Paź 13, 2008 08:03

oke... wielkie dzięki... jak wrócę z uczelni to muszę popróbować :)
piotrekcrash - Pon Paź 13, 2008 11:25

Najpierw odepnij ten plastik poprzez który mieszek trzyma się gałki, a później poprostu odkrecasz (prawy gwint)
lineumaciel - Pon Paź 13, 2008 13:20

Tylko ten plastik ciężko się wypina. U mnie pękł zatrzask.