Zobacz temat - [R400] car audio light
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R400] car audio light

faecd - Wto Paź 14, 2008 21:58
Temat postu: [R400] car audio light
Witam panstwa, od kilku dni jestem posiadaczem rovera 416 i na razie najwazniejsza prioretytetowa sprawa jest car audio. Na stanie mam oryginalne glosniki (slabe) i jakies radio AEG (kupowane w lutym przez ex wlasciciela za 250 zl z mozliwoscia odtwarzania z usb i z kart pamieci i inne bajery ale to radio jest gowniane)

Szukalem szukalem i na razie co zgromadzilem o glosnikach w rowerze to to, ze na przodzie standardowo wchodza 13 ale po modzie 16.

1. Pytanie jak wykonac mod z 13 na 16?
2. Jaki rozmiar z tylu nie pozbawiajac oryginalnej zabudowy?
3. Czy skrzywdze rovera montujac dodatkowa pare glosnikow na polce (szare wnetrze)??
4. Czy taki zestaw 6 glosnikow w sumie mial by sens bez wzmacniacza?

Jezdizlem civiciem Vgen i mialem 2 gl, na przedzie, 2 na polce + radio pioneer i dla mnie brzmienie bylo fajne:)

Pozdrawiam PATRYK

michone - Wto Paź 14, 2008 22:40

ja napisze swoj standardowy tekst : panele na 16cm + zestaw odseparowany + maly wzmak + lepsze radio :)

Pozniej bez problemu rozbudowa o subika :)

faecd - Wto Paź 14, 2008 22:55

nice but i dont understand:P hehe szczerze to jestem zielony z audio. wiem, ze trzeba jakies kabelki podlaczyc radio i jazda:P

a co powiecie o zestawie helix dark blue 62.1
http://www.allegro.pl/ite..._gratis_ss.html
ktos cos takiego montowal w swoim roverze? rozumiem, ze 2 glosniki w drzwi, a tweetery gdzie? po co to pudlo? te zwrotnice jakies:P a co wtedy z tylnymi glosnikami? dobrac jakiejs innej firmy?

Szczerze to nie chce sie bawic w zadne wzmacniacze a jedynie wymienic seryjne glosniki+ dobre radio!!!

Ma ktos rovera po audio tuningu w okolicach szczecina? chetnie sie spotkam i zerkne:)

michone - Wto Paź 14, 2008 23:47

wpisz w google polish car audio faq i przeczytal lekture :) naprawde duzo sie dowiesz a jest tam z 20 stron z obrazkami :P
MikeLD - Czw Sty 22, 2009 18:04

Kolego faecd, czy juz dobrałeś sobie jakieś głośniczki do autka? jak tak to napisz, proszę, co tam wybrałeś i jak wrażenia. Też chcę zmienić głośniczki bo mi za płasko grają, i tez raczej budżetowo bez żadnych wzmacniaczy i dodatkowych wodotrysków, tak żeby grało nie denerwując ucha.
faecd - Sro Lut 04, 2009 15:21

MikeLD, niestety nie dobralem puki co nic:) mialem dzwonka i niestety fundusze przeznacze na naprawe, jak sie odkuje (pewnie maj czerwiec) to dopiero sie za to wezme

ale puki co to krok nr 1 to bedzie 16cm glosniki helix dark blue z tweeterami na przod + wygluszenie drzwi...czyli operacja za mniej wiecej 300zl

pozniej (jezeli radio pociagnie) z tylu wymienie glosniki, jezeli radio nie da rady to najpierw wymiana radyjka


Mialem wczesniej honde z jakimis wzmacnianymi glosnikami z przodu w drzwiach firmy noname i z tylu na polce eliptyczne glosniki jbl + radio pioneer i byl fajny efekt dzwieku mimo braku wytlumienia drzwi...do takiego mniej wiecej efektu bede darzyl:) pozdro