Zobacz temat - [R420] Buczenie z tyłu autka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Buczenie z tyłu autka

rangers - Pią Paź 17, 2008 17:34
Temat postu: [R420] Buczenie z tyłu autka
witam strasznie mi zaczeło buczec z tyłu autka już przy prędkości 70-80km/h co może być winą tego stanu?
giewu - Pią Paź 17, 2008 17:51

na początek (a może przede wszystkim) sprawdź w jakim stanie jest układ wydechowy ;)
rangers - Wto Paź 21, 2008 21:13

układ wydechowy zdrowy! ale myśle że to łożyska ale nie jestem pewien? jeszcze jakieś propozycje oprocz łożysk?
teraz pytanie czy wymienne są łożyska czy też całe piasta?

xkrzychux - Sro Paź 22, 2008 06:17

Miałem to samo padło łożysko (do wymiany cała piasta).
Darcun - Sro Paź 22, 2008 06:21

witaj a czy na 100%tyl czesto sie zdarza ze przenosi na tyl -prosta sprawa jezeli lozysko to (buczenie)powinno byc uzaleznione od predkosci auta im szybciej jedziesz to jest glosniej :mrgreen: druga sug. opona ale moze byc lozysko w skrzyni --pozdrawiam
Zukowaty - Sro Paź 22, 2008 06:21

Jak Ci buczy np. z prawej to skrec ostro w prawo i jak lewe kolo bedzie odciazone to powinno mniej buczec a nastepnie w lewo,wtedy ma buczec bardziej.Jesli beda takie objawy to lozysko do wymiany.Moze byc odwrotnie bo lozyska trudno wyczuc,ktora strona halasuje.W kazdym razie bedzie do wymiany to ktore bedzie buczalo bardziej pod obciazeniem/naciskiem.
xkrzychux - Sro Paź 22, 2008 06:45

Podnieś autko i zakręć najpierw jednym potem drugim kołem (dla porównania) jak masz walnięte łożysko to przy obrocie usłyszysz dość wyrażny szum tego łożyska.
Zukowaty - Sro Paź 22, 2008 17:44

xkrzychux żeby łożysko szumiało bez obciążenia to naprawdę trzeba je już niemiłosiernie zakatować.
rangers - Pią Paź 24, 2008 15:19

oki najpierw sprawdze w które to buczy! ale pytanko piasta tylnego koła jest jeden typ i pasuje na prwą i lewą strone czy moze są inne na prawą i innne na lewą? bo u tomasza w katalogu jest tylko jedna?
arczi83 - Pią Paź 24, 2008 15:41

rangers napisał/a:
ale pytanko piasta tylnego koła jest jeden typ i pasuje na prwą i lewą strone czy moze są inne na prawą i innne na lewą?

Są do wersji z ABS-em (bębny, tarcze) i bez ABS-u, P i L nie różnią się niczym