Zobacz temat - [R200 1,4 97 rok] Powietrze ucieka po odkręceniu korka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4 97 rok] Powietrze ucieka po odkręceniu korka

silentsystem - Nie Paź 19, 2008 11:53
Temat postu: [R200 1,4 97 rok] Powietrze ucieka po odkręceniu korka
Witajcie ! :) mam taki problemik tzn chyba to jest problemik nie wiem, jak odkręcam korek przy tankowaniu to powietrze wybija jakby za duzo gotam bylo i za duze cisnienie jest a po odkreceniu robi tyssssssyt podobnie jak pompka robi i dosc glosno i duzo go ucieka co to znaczy??
kamil18101986 - Nie Paź 19, 2008 12:55

podczepie sie pod temat. tylko ze u mnie sprawa wyglada nieco inaczej. powietrze nie ucieka a wrecz przeciwnie- zasysa do srodka. sprawdzalem juz korek czy nie jest zapchany i wszystko jest ok-przepuszcza powietrze w jedna jak i w droga strone.co to moze byc???
mimo66 - Nie Paź 19, 2008 14:14

silentsystem
Masz zapchany odpowietrznik w korku.
Wykręć koreczek , umyj dokładnie,poprzepychaj i będzie ok.
Jeżeli będziesz tak jeżdził to w pewnym momęcie możesz mieć objawy szarpania silnikiem i w końcu objawy końca paliwa.
Jeżeli czyszczenie nic nie da, to albo nowy korek, albo jazda na nie dokręconym lub przewiercenie obecnego małym wiertłem.
:wink:

memphisto - Nie Paź 19, 2008 16:11

może być to przyczyną braku mocy?
pietro - Nie Paź 19, 2008 22:23

no wtedy generalnie powstaje podciśnienie w baku i coraz ciężej pompie paliwa zasysać paliwo
sTERYD - Nie Paź 19, 2008 22:33

w roverkach benzynowych układ paliwowy jest i ma być szczelny.
jest tak dlatego, że układ ma skraplacz oparów, który odzyskuje wyparowaną benzynę z układu i puszcza ją spowrotem w obieg (taki spory czarny wałek pod maską z 3 wężykami). a syczenie po odkręceniu baku w takich układach to norma :)
jeśli chodzi o diesla, to faktycznie zatkane odpowietrzenia baku może stanowić problem dla pompy wtryskowej :/

mentos - Czw Maj 20, 2010 15:16

Podczepię się pod ten temat.

U mnie często okręcając korek mam to syczenie.. Oglądałem mój korek i nie widzę w nim odpowietrznika lub nie potrafię go rozpoznać żeby wyczyścić. Czy ktoś może mnie nakierować na co zwrócić uwagę?

Perez - Czw Maj 20, 2010 15:28

U mnie w 600 (silnik Hondy) syczy, ale wypluwa korek, a nie zasysa.
Matius - Czw Maj 20, 2010 19:46

u mnie zasysało od kiedy pamiętam... kiedyś podjechałem pod stację i odkręcam korek i tak głośno nawet ssssssyp i gul gul gul czy coś takiego i koleś na mnie i wali tekstem "ale wygłodniały" :shock:

oglądałem korek ale ja też nie umiem zlokalizować tego odpowietrznika... jakieś porady?

ADI-mistrzu - Czw Maj 20, 2010 20:23

Matius, dobry jesteś, ale się uśmiałem :lol:
To ma zasysać, to jest coś ala ekologia, aby opary paliwa do atmosfery się nie wydostawały, dlatego jest podciśnienie i pewność że nic nam z baku nie wyfruwa.

Matius - Czw Maj 20, 2010 20:33

no to luz ;) bo już myślałem że coś nie teges :P