Zobacz temat - [R416] Gdzie jest termostat??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Gdzie jest termostat??

dawidd - Nie Paź 19, 2008 20:15
Temat postu: [R416] Gdzie jest termostat??
Witam
strzelił mi termostat bo auto bardzo długo się rozgrzewa i temperatura silnika bardzo spada jadąc na jałowym biegu w chłodne dni, a po trasie to sie właściwie w ogóle nie rozgrzewa. Spuściłem płyn żeby wyciągnąć stary termostat bo w sklepie powiedzieli ze są 2 rodzaje jeden za 50 zl a drugi za 80zl i żebym przyniósł stary na wzór. Myślałem ze będzie on w tradycyjnym miejscu z przodu silnika tam gdzie idzie jedna cienka rurka do nagrzewnicy i druga gruba do chłodnicy - ale tu go nie było. Wydaje mi się ze jest gdzieś z tylu silnika ale nie chce go szukać metoda prób i błędów bo cały układ chłodzenia rozbiorę. Na forum znalazłem rysunek poglądowy uk chłodzenia ale za wiele mi on nie mówi. Jeżeli ktoś wie dokładnie gdzie siedzi termostat to proszę o szybkie wsparcie bo zima nadciąga :)
PS jeżeli termostat jest rzeczywiście z tylu silnika to da się dostać do niego "od góry" czy kanał będzie niezbędny?
pozdrawiam

sTERYD - Nie Paź 19, 2008 20:25

termostat jest z tyłu silnika zaraz obok okudowy rzozrządu, w miejscu gdzie rura idąca wzdłuż silnika dochodzi do obudowy pompy wody...
z góry będzie łatwiej, ale kolorowo zdecydowanie nie jest :/
termoztat za 50 złych to i tak drogawo ;) sprawdź tylko, czy ma uszczelkę taką okrągłą żeby założyć na tależyk termostatu... ona uszczelnia obudowę :cool: