Zobacz temat - [Rxxx] Bardzo szczegółowe pytanie o prędkościomierze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [Rxxx] Bardzo szczegółowe pytanie o prędkościomierze

Bocian_s - Pon Paź 20, 2008 19:21
Temat postu: [Rxxx] Bardzo szczegółowe pytanie o prędkościomierze
Witam

Potrzebuję info na temat ile obrotów linki lub inpulsów z impulsatora przypada na jeden kilometr przebytej drogi. Poszukuję alternatywy dla obecnego niedziałającego prędkościomierza do mojego auta. Zainteresowałem się licznikami z rovera 2xx ale potrzebuję tego info aby wiedzieć czy uda mi się go podpasować.

PS. Jakiej średnicy jest tarcza prędkościomierza??

giewu - Wto Paź 21, 2008 09:04

Bocian_s napisał/a:
ile obrotów linki lub inpulsów z impulsatora przypada na jeden kilometr przebytej drogi

wydaje mi się, że na to pytanie chyba nikt Ci nie udzieli odpowiedzi :roll:
ilość impulsów przypadających na odcinek drogi uzależniona będzie przede wszystkim od średnicy kół, a ta u każdego może być inna

Bocian_s - Wto Paź 21, 2008 14:02

PO części masz rację ale czasami producent podaje taką informację czy to na zegarach czy gdzieś w dokumentacji. Pytam was jako speców od Roverków.
giewu - Wto Paź 21, 2008 17:12

Cytat:
czasami producent podaje taką informację czy to na zegarach czy gdzieś w dokumentacji

zbyt małą wiedzę posiadam na temat ROVERków, a o czymś takim o czym napisałeś pierwszy raz słyszę :shock:

Bocian_s - Wto Paź 21, 2008 18:55

giewu napisał/a:
Cytat:
czasami producent podaje taką informację czy to na zegarach czy gdzieś w dokumentacji

zbyt małą wiedzę posiadam na temat ROVERków, a o czymś takim o czym napisałeś pierwszy raz słyszę :shock:

Ja też mam zbyt mała wiedzę dlatego pytam tu. A co do podawania tego o co pytam przez innych producentów to wystarczy wejść na allegro.

etimark - Wto Paź 21, 2008 21:36

W R 400 setkach napęd na impulsator jest ze skrzyni biegów więc jest niezależny od kół.
Lechos - Wto Paź 21, 2008 21:49

etimark napisał/a:
W R 400 setkach napęd na impulsator jest ze skrzyni biegów więc jest niezależny od kół.

Zawsze jest zalezny od srednicy kol bez wzgledu gdzie sie znajduje (linka tez nie jest do kola przykrecona).
Inna srednica kola=inna predkosc obracania poloski=inna predkosc zebatek w skrzyni. Wiec jak widac wszystko zaczyna sie od kola :smile:
Zmien kola z 14 na 16 lub 17 i zobaczysz jakie bedziesz mial przeklamania na liczniku.

etimark - Wto Paź 21, 2008 22:13

To zależy, czy chodzi o prędkość rzeczywistą na ulicy czy tą którą pokazuje w danej chwili prędkościomierz.
Marrkus - Czw Paź 23, 2008 17:24

Na jeden obrót koła ilość impulsów będzie stała - jestem tego pewien - średnica koła wpływa na rzeczywistą wartość prędkości (np ta którą mierzą panowie w mundurkach). Niestety nie mam pojęcia jaka jest ilość impulsów na jeden obrót. Ale chyba dało by się to zmierzyć multimetrem - przy stałej prędkości zmierzyć częstotliwość na zaciskach impulsatora
AndrewS - Czw Paź 23, 2008 23:43

a podczepie sie pod temat, gdzie jest ten impulsator ??
w liczniku ?? czy przy skrzyni ?? jesli w liczniku to pewnie do kabiny idzie linka

Lechos - Pią Paź 24, 2008 09:01

AndrewS napisał/a:
gdzie jest ten impulsator
w liczniku czy przy skrzyni

w skrzyni przy prawej polosce

Marrkus napisał/a:
Na jeden obrót koła ilość impulsów będzie stała - jestem tego pewien

ja rowniez.

Watkiem przewodnim tematu bylo
Bocian_s napisał/a:
ile obrotów linki lub inpulsów z impulsatora przypada na jeden kilometr przebytej drogi.
wiec srednica kola jak najbardziej wplywa i ilosc impulsow na 1km.
Bocian_s - Pią Paź 24, 2008 14:42

Lechos napisał/a:
Watkiem przewodnim tematu byloBocian_s napisał/a:
ile obrotów linki lub inpulsów z impulsatora przypada na jeden kilometr przebytej drogi.
wiec srednica kola jak najbardziej wplywa i ilosc impulsow na 1km.

To może źle się wyraziłem. Choć nie do końca.

Chodziło mi o 1km drogi ale na prędkościomierzu/liczniku drogi. A z tym analogicznie jak z prędkością rozmiar opon wpływa na wartość rzeczywistą a nie rachunkową (pokazywaną na zegarach).

NO to teraz już chyba jasno wiadomo o co mi chodzi...