Zobacz temat - [Freelander] Dziwny hałas z tyłu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Dziwny hałas z tyłu

Bari - Wto Paź 21, 2008 20:27
Temat postu: [Freelander] Dziwny hałas z tyłu
Witam,

Kolega ma problem ze swoim Freelanderem.

Mianowicie coś hałasuje z tylu auta...dzwięk dochodzi z tylu bardziej ze strony lewego koła (przynajmniej ja i on tak słyszymy)...dzwięk tego hałasu zaczyna się od małych prędkości(ale trzeba się wsłuchać zeby usłyszec),ale naprawdę wyrazisty zaczyna być po przekroczeniu 60 km/h (przy prędkosci 100/105 km/h leciutko cichnie)...opony juz wymienił na zimowe (są w dobrym stanie).Dzieje sie tak przy dodawaniu gazu jak i puszczaniu gazu,dzwięk ten słychać...nie jest tak ze jak pusci noge z pedału gazu to dzwięk ustaje...on cichnie razem ze spadkiem prędkości.Tak jakby to bylo łożysko w kole...ale dziwne jest to ze jak sie jedzie 50-60 km/h to nie jest to tak intensywne jak przy 70 km/h.

Łożyska w kołach ? Podpory wału ? Przekładnia kątowa ? Co może być prawdopodobną przyczyną,a co można wykluczyć ?

pzdr.

Darcun - Sro Paź 22, 2008 06:25

witam-wlasnie na dole postu sam odpowiedziales na zadane pytanie -to wlasnie moga byc przyczyny :wink: a nikt jednoznacznie nie stwierdzi---sluchaj wymien lozysko na wale i bedzie dobrze----pozdrawiam
Bari - Sro Paź 22, 2008 17:02

dzis sie dowiedziałem ze jakby to była przekładnia katowa to by wyło z przodu a nie z tyłu...czy to prawda ?

ten halas mozna porównac do łożyska koła...ale jesli to nie łożysko koła to co taki hałas moze powodowac ? Czy łozyska (podpory wału) bedą wydawały taki sam dzwięk co zużyte łożysko koła ?

Moze tylny most/dyfer ? Jakie są objawy uszkodzonego mostu Tylko ze ten hałas zaczyna sie delikatnie w okolicach 40 km/h...najbardziej wyrazisty jest przy prędkosci 70 km/h i nieznacznie wycisza sie przy prędkosci 100/kmh.

Zukowaty - Sro Paź 22, 2008 17:45

Łożyska na kołach nie muszą wcale huczeć cały czas.Mogą się odzywać przy pewnych prędkościach a przy innych cichnąć.Przeczytaj to: http://forum.roverki.eu/v...p=259778#259778
skalus102 - Wto Gru 02, 2008 10:57

Mam dokładnie te same objawy, szumi z tyłu tak jakby łożysko ale "fachowcy" stwierdzili, że to wina opon - są kostkowane czy jakoś tak. Opony General Grabber 215/65/16 (M+S) po 2. sezonie. Jest to prawdopodobne bo szum nasila sie na równym asfalcie.
boss.007 - Wto Gru 02, 2008 21:53

Witam,na 99% to wina opon,nie Wymieniaj nic innego bo pociągnie po kieszeni!!!Na pierwszy strzał Weż opony-ten sam problem był w Moim Freelandku :lol: A powiem że dochodząc do tego metodą "wymieniania wszystkiego"pozbyłem się sporo mamonki,Daj znać jak ustalisz coś więcej :grin:Najprostsza metoda sprawdzenia tego to podnieść wszystkie 4 koła najlepiej na podnośniku warsztatowym i wtedy Zobaczysz,jak będzie cicho to znaczy że oponki :roll:Dodam że Moje Oponki też wyglądały na super sztuki :lol: a faktycznie to był szrot :razz:
konrig - Sro Gru 03, 2008 14:56

Witam,
Ja tez naleze do tych u których wystepuja te same objawy i potwierdzam to ze moga byc to opony. chciałbym je wymienic. Czy ktos moze podac na jakich oponach nic nie wyje? Jakie opony kupic?

boss.007 - Sro Gru 03, 2008 21:15

Konrig,możesz kupić opony różnych firm,nie ma tu jakiś zakazów czy nakazów,trzeba pamiętać tylko o rozmiarach fabrycznych,bo w przypadku zastosowania innych rozmiarów opon napędy zaczną świrować co może skończyć się żle dla w/w.