Zobacz temat - [R216Si '96] Czy felgi stalowe z ET39 będą pasowały?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216Si '96] Czy felgi stalowe z ET39 będą pasowały?

dawmax - Wto Paź 28, 2008 07:33
Temat postu: [R216Si '96] Czy felgi stalowe z ET39 będą pasowały?
Witam

Planuję zakupić felgi stalowe na zimę, znalazłem takie fajne ale z ET39 (jak mi wiadomo w moim R jest ET45).

Co właściwie oznacza to ET (odgległość felgi od piasty koła?, w jakich jednostkach jest to wyrażane?

Jakie dopuszczalne rozmiary zalecacie do R200? 4x100 naturalnie, a stalówki R14 czy R15?

dzięki.

sTERYD - Wto Paź 28, 2008 07:57

dawmax napisał/a:
Co właściwie oznacza to ET

jest to tzw odsadzenie, czyli odleglość płaszczyzny symetrii obręczy od płaszczyzny przylegania piasty wyrażona w mm. ZTCP to fabryczne felgi mają 38-45 więc bez problemu powinny podejść :cool:
Cytat:
Jakie dopuszczalne rozmiary zalecacie do R200? 4x100 naturalnie, a stalówki R14 czy R15?

fabrycznie zakladane stalówki miały 14 cali, chyba, że założyłeś sobie hamulce od ZR, wtedy będziesz potrzebował 15 :cool:

ascaris - Nie Lis 30, 2008 21:00

A tak sie zapytam czy pasowałyby alufelgi 15' o wymiarach 4x100, 6,5J i ET36. Trochę różnią się od standardowych roverkowych, a niestety nie jestem znawcą tego tematu...
gpredki - Nie Lis 30, 2008 21:07

Im mniejsze ET tym kolo bardziej "wystaje". Zbyt duza roznica w porownaniu z fabryka moze pogorszyc prowadzenia auta.
ascaris - Nie Lis 30, 2008 21:25

Czyli już rozumiem :) Tak już powoli rozglądam się za felgami i naprawdę nie wiem na jakie się zdecydować :D Oryginalne czy jakieś inne ale ładnie wyglądające. Bardzo podobają mi się 16' calowe MG (nie te 17') tylko nie wiem czy nie pogorszą się warunki jezdne.. Warto zakładać takie 16' do R400?
BoloSr - Nie Lis 30, 2008 21:29

ascaris napisał/a:
Czyli już rozumiem :) Tak już powoli rozglądam się za felgami i naprawdę nie wiem na jakie się zdecydować :D Oryginalne czy jakieś inne ale ładnie wyglądające. Bardzo podobają mi się 16' calowe MG (nie te 17') tylko nie wiem czy nie pogorszą się warunki jezdne.. Warto zakładać takie 16' do R400?


17 zapodaj bedzie kozak a 16 to dla mienczakow sa :)

Mix - Pon Gru 01, 2008 16:38

ascaris napisał/a:
Czyli już rozumiem :) Tak już powoli rozglądam się za felgami i naprawdę nie wiem na jakie się zdecydować :D Oryginalne czy jakieś inne ale ładnie wyglądające. Bardzo podobają mi się 16' calowe MG (nie te 17') tylko nie wiem czy nie pogorszą się warunki jezdne.. Warto zakładać takie 16' do R400?

Szukaj oryginalnych 16 cali. Masz pewność, że będą pasowały, a i są o wiele ładniejsze niż "zamienniki". Warunki jezdne napewno się polepszą - będzie twardziej (niższy profil opony), a co za tym idzie auto lepiej będzie się trzymać na zakrętach. Do tego jak założysz opony 205 odczujesz poprawę przyczepności (przyspieszanie, hamowanie). Ja mam 205/50/R15 i dopiero 2 razy przy mocnym, wręcz awaryjnym hamowaniu załączył się ABS :wink: Wspomniałem o plusach, wypada wspomnieć o minusach. A są to: wyższe spalanie i wyższe ceny opon :mrgreen: