Zobacz temat - [R200] - Zwarcie w zegarach - nie ma podświetlenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] - Zwarcie w zegarach - nie ma podświetlenia

escatox - Nie Lis 02, 2008 13:30
Temat postu: [R200] - Zwarcie w zegarach - nie ma podświetlenia
Witam....

Na wstępie - mea culpa..

Chciałem zmienić podświetlenie zegarów w moim roverku bo spaliła się środkowa żarówka...

zamontowałem 2 te W5W po bokach, przy wkładaniu środkowej zrobiłem zwarcie z tą blaszka która jest pod tą oprawką ( na ścieżce poniżej jest wlutowana 4 - 5 mm długości [zworka] blaszka) :bezradny:

Wziąłem sobie z firmy power led czerwone i przy wkładaniu zrobiłem zwarcie między tą blaszką a jedną ze ścieżek od oprawki podświetlenia prze aluminiową obudowę żaróweczki... :beczy:

Oby był to bezpiecznik (który ?? ) czy nie obejdzie się bez wizyty u elektryka... :neutral:

dodam że przez lenistwo nie chciało mi się odpiąć kostek od licznika ;(

faecd - Nie Lis 02, 2008 19:16

1. kup sobie probnik
2. do skrzynki i sprawdzaj!!!
3. ja tez grzebalem przy oswietleniu (ale w hondzie) i pare razy spiecie zrobilem ale samochody sa na tyle przemyslane, ze na 90% byl bym pewien ze to bezpiecznik pewnie 10A bo zawzwyczaj takie sa odpoweidzialne za oswietlenie.

bez paniki...albo tez wyciagaj bezpieczniki jeden po drugim i zlokalizuj jakis przepalony;)

Chester - Nie Lis 02, 2008 20:17

na forum byl opis bezpieczników do R2xx
escatox napisał/a:
dodam że przez lenistwo nie chciało mi się odpiąć kostek od licznika ;(
a ja dodam ze lenistwo jest grzechem :P
escatox - Wto Lis 04, 2008 17:37

Chester napisał/a:
na forum byl opis bezpieczników do R2xx
escatox napisał/a:
dodam że przez lenistwo nie chciało mi się odpiąć kostek od licznika ;(
a ja dodam ze lenistwo jest grzechem :P


Masz rację... przy drugim razie już wypiąłem wtyczki. - jak to mówią pierwszy raz najgorszy ;)

Bezpiecznik nr 8 - 10A - tylna lewa pozycja, podświetlenie wnętrza... sytuacja opanowana