Zobacz temat - [R216] Jak odkręcić koło zapasowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Jak odkręcić koło zapasowe

Kamil94 - Nie Lis 02, 2008 18:37
Temat postu: [R216] Jak odkręcić koło zapasowe
Witam !! !! Mam problem nie wiem jak odkręcić koło zapasowe w roverku jest ono czymś przymocowane juakby taka dużą nakrętką któej nie da się odkręcic na wszelkie sposoby może macie jakis sposob na to ?
konradp - Nie Lis 02, 2008 18:52

moze jest ono poprostu mocno dokrecone wiec sprobuj przekrecic z wieksza sila bo zadnych innych zabezpieczen tam nie ma
Felipe987 - Pon Sie 08, 2011 22:15

Witam, temat trochę stary, ale pozwolę sobie się podczepić :wink: Trzy dni temu stałem się posiadaczem 200 i od razu chciałem sprawdzić czy nie występuje słynne jeziorko w miejscu na koło zapasowe. Zagłębienie suche, ale jest inny problem :/ Nie mogę wyjąć zapasu. Ta plastikowa nakrętka z początku nie chciała w ogóle drgnąć. Po delikatnej perswazji przy pomocy obcęg zaczęła się obracać, niestety kręci się w miejscu :/ Ma ktoś jakieś pomysły jak to ruszyć?
Fafnoscie - Pon Sie 08, 2011 23:49

Felipe987 napisał/a:
Witam, temat trochę stary, ale pozwolę sobie się podczepić :wink: Trzy dni temu stałem się posiadaczem 200 i od razu chciałem sprawdzić czy nie występuje słynne jeziorko w miejscu na koło zapasowe. Zagłębienie suche, ale jest inny problem :/ Nie mogę wyjąć zapasu. Ta plastikowa nakrętka z początku nie chciała w ogóle drgnąć. Po delikatnej perswazji przy pomocy obcęg zaczęła się obracać, niestety kręci się w miejscu :/ Ma ktoś jakieś pomysły jak to ruszyć?


spróbuj polać jakimś preparatem np. WD-40 ! I nie szanuj tylko polej "od serca" :P Może od produkcji auta nikt nie wyciągał zapasu i śruba zardzewiała lub się zapiekła ;)

Felipe987 - Wto Sie 09, 2011 09:16

A czy ta nakrętka jest w całości plastikowa? Czy ma jakąś tam metalową nagwintowaną tulejkę?
szoso - Wto Sie 09, 2011 09:18

śruba jest metalowa