Zobacz temat - SOLVED [R25 1.6 '00r] "Elektryczna" szyba po stron
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R25 1.6 '00r] "Elektryczna" szyba po stron

KL - Czw Lis 06, 2008 14:55
Temat postu: SOLVED [R25 1.6 '00r] "Elektryczna" szyba po stron
Witam,

Roverek moj (wersja 3-drzwiowa) posiada szyby sterowane elektrycznie, co cieszy mnie bardzo. Niemniej, zastanawia mnie to, ze szybe od strony pasazera moge sterowac sobie dowolnie gora-dol, natomiast po stronie kierowcy przycisk opuszczania powoduje jedynie calkowite opuszczenie szyby.
Domyslam sie (prosze mnie poprawic, jesli sie myle), ze nie jest to zachowanie prawidlowe. Totez chcialbym zapytac o ewentualne przyczyny wystepowania takiej sytuacji.
Czy ktos z Was spotkal sie z takim problemem?
Czy moze to byc kwestia jakiegos bezpiecznika?
Bede wdzieczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam!

wild_weasel - Czw Lis 06, 2008 14:58

KL, wszystko w jak najlepszym porządku :D Takie jest rozwiązanie fabryczne. Żeby nie opuszczać szyby całkiem, musisz na chwilkę przesunąć dźwignię w położenie "do góry".
Przyznam, że bardzo mi to odpowiada - np. przy pobierniu biletów parkingowych jest jeden pstryk, zamiast ciągłego trzymania przycisku.

KL - Czw Lis 06, 2008 15:09

Dziekuje bardzo!

BTW: Faktycznie sie to przydaje - w McDrive na przyklad! ;)

marek78 - Czw Lis 06, 2008 17:07

Potwierdzam w moim R25 jest tak samo i według mnie to fajna i przydatna rzecz.
marcosvir - Pią Lis 07, 2008 13:31

W moim również hehe... a juz myslałem ze prawa szybka, nie działa poprawnie :)
PTE - Pią Lis 07, 2008 13:41

KL napisał/a:
Dziekuje bardzo!

BTW: Faktycznie sie to przydaje - w McDrive na przyklad! ;)


Profan - w aucie nie wolno jeść :mrgreen:

praktis - Sob Lis 08, 2008 12:42

U mnie w R400 przełącznik szyby od strony kierowcy działa dwustopniowo. Lekkie odchylenie powoduje opuszczenie szyby do momentu puszczenia przełącznika. Odchylenie max do dołu powoduje opuszczenie szyby do końca (no chyba, że się wcześniej ją zatrzyma odchylając przełącznik na moment w górę). Trzeba poprostu wyczuć przełącznik.