Zobacz temat - [R416] Lampki kontrolne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Lampki kontrolne

polakpolak29 - Pią Lis 07, 2008 13:34
Temat postu: [R416] Lampki kontrolne
Witam ponownie. Kolejne moje pytanie dotyczy lampek kontrolnych a właściwie tych zaznaczonych na zamieszczonym foto poniżej.
.1 to lampka kontrolna alarmu i tu mam pytanie ponieważ taka lampka u mnie nie świeci wcale, czy to oznacza ze się przepaliła czy może jest to coś więcej ?? Nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. A czy u Was ona świeci??
2. To znana za pewno wszystkim lampka SRS i czy wystarczy zrobić tak jak truten23
w tym poście http://forum.roverki.eu/v...5&highlight=srs czy ktoś może już tak robił?? i czy przyniosło to efekty ??
Czytając o problemie z SRS znalazłem również inną możliwa odp na przyczynę świecenia się lampki a mianowicie po odłączeniu akumulatora i po montażu radia.
Co o tym Sądzicie ??

kasjopea - Pią Lis 07, 2008 13:56

Tej lampki kontrolnej alarmu ja np. nie mam na tablicy, tylko w drzwiach.
polakpolak29 - Pią Lis 07, 2008 14:05

Czyli jak są w drzwiach to nie ma na tablicy, a ja już myślałem ze się przepaliła
kasjopea - Pią Lis 07, 2008 14:07

Nie wiem czy to reguła, że jest albo tu albo tu, ale na pewno wiele osób ma tak jak ja. Zresztą też kiedyś myślałam, że żarówka mi się przepaliła, ale jak podejrzałam, to się okazało, że tej kontrolki po prostu nie mam :smile:
sTERYD - Pią Lis 07, 2008 14:22

kasjopea napisał/a:
Nie wiem czy to reguła, że jest albo tu albo tu,

tak, to jest reguła, że jeśli jest w drzwiach to nie ma na zegarach a jak jest na zegarach, to nie w drzwiach :cool:

polakpolak29 - Pią Lis 07, 2008 14:30

o to wielkie dzięki pozostaje tylko sprawa SRS
:smile:

sTERYD - Pią Lis 07, 2008 14:34

ewidentnie gdzieś masz brak stalego połączenia w kostkach...
może to być taśma kierownicy, może ktoraś z kostek czujników SRS, może kostki od poduszek, a może kostka przy centralce SRS tak jak w poście, który przytoczyłeś...

truten23 - Pią Lis 07, 2008 20:48

Ja mam np. kontrolki alarmu w drzwiach, a nie mam w zegarach. :wink:
Posprawdzaj kolego wszystkie żółte przewody i kostki, i bardzo ważne żebyś sprawdził centralke poduszek, bo najprawdopodobniej tam masz przyczynę. Dostęp trudny, ale warto dla pewności choć rozpiąć tą wtyczkę.

Powodzenia :grin:

baki-79 - Sob Lis 08, 2008 16:06
Temat postu: Re: [r416si 97] Lampki kontrolne
koledze sie palila caly czas kontrolka od poduszki,jak sie okazalo to mial za slabe napiecie w akumulatorze,musial kupic nowy akumulator,a kontrolke i tak musial zgasic poprzez reset komputera..
polakpolak29 - Nie Lis 09, 2008 11:45

Czy lampka otwarte drzwi na zegarach powinna świecić na wszystkie 4 drzwi czy tylko na przednie?? ponieważ u mnie lampka zapala się w przypadku otwartych przednich, jeżeli chodzi o tylne to już się nie zapala .
Czy oznacza to uszkodzone czujniki w drzwiach
http://www.tomateam.pl/sk...elektryka&c=545

sTERYD - Nie Lis 09, 2008 12:21

polakpolak29 napisał/a:
Czy lampka otwarte drzwi na zegarach powinna świecić na wszystkie 4 drzwi czy tylko na przednie??

powinna sie zapalać po otwarciu dowolnych drzwi :cool:
polakpolak29 napisał/a:
Czy oznacza to uszkodzone czujniki w drzwiach

na to wygląda, acz nie musisz ich od razu kupować, zazwyczaj wystarczy przeczyścić -da się je rozebrać :cool:

polakpolak29 - Nie Lis 09, 2008 15:12

Wielkie dzięki zabiorę się za to i napisze jakie są rezultaty
I pomogło wyczyściłem i wszystko gra