Zobacz temat - [R200Vi] Demontaż lusterek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200Vi] Demontaż lusterek

Korczus - Sob Lis 08, 2008 16:03
Temat postu: [R200Vi] Demontaż lusterek
witam, jest może gdzieś jakiś opis jak zdemontować lusterka boczne? Chcę je polakierować, ale wolał bym nic nie popsuć ;)
Chester - Sob Lis 08, 2008 18:01

lusterko jest przykręcone dwoma wkrętami, zobaczysz je demontując plastikową osłonę(trójkątną) na wysokości lusterka od wewnętrznej strony drzwi... osłona jest na zatrzaskach uważaj, żeby nie połamać ...

aha opis jest w RAVE ;)

Korczus - Sob Lis 08, 2008 19:15

Ok dzięki :) a mógłbyś podać jakiś link do tego RAVE bo szczerze to jestem zielony i nie wiem gdzie szukać :bezradny:
sTERYD - Sob Lis 08, 2008 19:45

przeczytaj podpis Chestera to się dowiesz dużo fajnych rzeczy ;)
Korczus - Sob Lis 08, 2008 20:02

Aha chodzi o FAQ ;p Szukałem najpierw w wątkach na forum, później w FAQ, ale nie znalazłem nic, więc założyłem nowy temat z zapytaniem :) Szukam ponownie ale nadal nie widzę nic o lusterkach :/ Głównie to chodzi mi o zdjęcie tych trójkątów, nie wiem w których miejscach są zaciski, gdzie podważać żeby nie połamać, dalej już dam radę :P
Chester - Sob Lis 08, 2008 20:41

jeśli nie jesteś pewny to zrzuć boczek a trójkącik cały będziesz miał na wierzchu, a później delikatnie możesz pociągnąć ;)

osobiście powiem, że plastik da się ściągnąć bez demontażu boczka ;) odsuwasz szybę i od strony szybki paluszkami delikatnie pociągasz :)

sTERYD - Sob Lis 08, 2008 23:03

Korczus, i nie znalazłeś linków do RAVE ?? ;>
ploomy - Sob Lis 08, 2008 23:06

Tak jak powiedział Chester, podważ i pociągnij (głównie od góry) z wyczuciem trójkąt i zacisk powinien puścić. Ja przez rok chyba z dziesięć razy już zdejmowałem te lusterka. To chyba jedyny element autka który znam na wylot. Ostatnio właśnie też sobie lakierowałem i jak na amatorską robótkę wyglądają całkiem nieźle :smile: