Zobacz temat - [R827] Alarm - brak pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R827] Alarm - brak pilota

Tomek1212 - Wto Lis 11, 2008 01:51
Temat postu: [R827] Alarm - brak pilota
Witam
Tak jak w temacie, jak już kupiłem autko dostałem kluczyk, ale nie dostałem pilota. Wiem że w samochodzie jest alarm (działa), w środku sa oryginalne czujniki ruchu jak również w okolicach przedniej szyby czujnik do pilota.
Mam pytanie czy da sie gdzieś dorobić pilot do takiego autka i jaki to jest orientacyjny koszt ??

maciej - Wto Lis 11, 2008 08:55

Z dorobieniem może być problem, a poza tym może sporo kosztować - zadzwoń np. do ECC (www.ecc.pl) to będziesz znał orientacyjny koszt.
W moim R800 poprzedni właściciel wymienił centralkę i dostał z nią 2 pilotu (radiowe, a nie jak w oryginale na podczerwień), wszystko zostało podpięte do oryginalnej instalacji i działa ok.
Koszt takiej operacji wraz z centralką i pilotami to zwykle 200-300 zł.

Tomek1212 - Wto Lis 11, 2008 19:06

Dzięki za odpowiedzi.
Narazie dam sobie spokój. Mam większe problemy jak np tłukące sie szklanki, lub piszczące zawieszenie.

blue827 - Czw Lis 13, 2008 20:55

Zakładam że masz Valeo na podczerwień. Dorobić się da jedynie jak znasz kod, powinien być na plastikowej etykietce dołączonej do kluczyków. Wtedy trzeba kupić używany pilot (też na podczerwień) i zapłacić dilerowi w UK za zaprogramowanie pilota na podstawie tego kodu.

Czytałem że czasami ten kod może być ukryty w obudowie odbiornika (taka czarna kopułka na suficie) więc warto sprawdzić.

Druga opcja to zakupienie nowego zestawu: odbiornik + pilot, kwota ~£100-200, wtedy nic nie trzeba programować bo pilot i odbiornik będą do siebie pasowały.