Zobacz temat - [R600] Kontrolka silnika ...:( Pomożecie ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Kontrolka silnika ...:( Pomożecie ?

PawelP1977 - Pią Lis 14, 2008 13:39
Temat postu: [R600] Kontrolka silnika ...:( Pomożecie ?
Witam serdecznie

Moje autko straciło zupełnie moc ... świeci się żółta kontrolka silnika ... co to może być ?

Najgorsze że nikt nie może mi tego sprawdzić na komputerze ... Dzwoniłem do Land Rovera,Hondy... Macie jakiś pomysł ? Może znajdzie się ktoś z Bielska kto zna jakiegoś mechanika ? Macie jakieś pomysły ?

Paul - Pią Lis 14, 2008 13:42

Pomożemy :hahaha:

Sprawdź dokładnie wiązkę idącą do pompy wtryskowej, to jest najczęstsza przyczyna podobnych błędów, ZTCW.
Możliwe, że przetarły się tam kabelki i jak naprawisz, będzie OK :D

thef - Pią Lis 14, 2008 13:46

PawelP1977 napisał/a:
Najgorsze że nikt nie może mi tego sprawdzić na komputerze ... Dzwoniłem do Land Rovera,Hondy... Macie jakiś pomysł ? Może znajdzie się ktoś z Bielska kto zna jakiegoś mechanika ? Macie jakieś pomysły ?
Mamy, mamy :D www.roverki.pl i "porady na temat eksploatacji". Tam znajdziesz artykuł w którym opisany jest sposób na samodzielny odczyt błędów. Pewnie skończy się tym, co sugeruje Paul :) .
NEOSSS - Pią Lis 14, 2008 15:08

PawelP1977, sprawdz takze przeplywke
PawelP1977 - Pią Lis 14, 2008 15:34

Dzięki Panowie ! Szczególnie za "Porady nt. eksploatacji"
thef - Pią Lis 14, 2008 15:35

PawelP1977 napisał/a:
Dzięki Panowie ! Szczególnie za "Porady nt. eksploatacji"
Gdybyś nie mógł znaleźć kostki, to szukaj pod plastikiem przy prawej nodze pasażera.
Brt - Pią Lis 14, 2008 15:41

uszkodzona przepływka nie powioduje zaswiecenia kontrolki silnika ;) Zaczać od sprawdzenia błędów, a później profilaktycznie sprawdzić wiazkedo pompy :ok: :)
NEOSSS - Pią Lis 14, 2008 17:27

Brt, nieraz klientowi check sie zaswiecal podczas jazdy lub po odpieciu przeplywki, po wymianie przeplywki i skasowaniu bledow check nie razil w galy... Kodow bledow na pamiec nie znam ale wnioskuje ze po odpieciu przeplywki lub gdy jest walnieta mrygnie check, zazwyczaj wspolgra to z wiazka :roll:
PawelP1977 - Wto Lis 18, 2008 16:08

Witajcie znowu ...

Mam uszkodzony wtryskiwacz z czujnikiem ruchu iglicy elektrycznej . Gdzie to kupić ? Jaki ew koszt naprawy ? Podpowiecie mi coś ? może ktoś ma !

thef - Wto Lis 18, 2008 16:46

PawelP1977 napisał/a:
Mam uszkodzony wtryskiwacz z czujnikiem ruchu iglicy elektrycznej . Gdzie to kupić ? Jaki ew koszt naprawy ? Podpowiecie mi coś ? może ktoś ma !
A może tylko kabelki od niego szwankują? Skąd wiesz, że na pewno padł? Jeżeli tylko po odczycie błędów, to radzę najpierw spokojnie posprawdzać połączenia elektryczne. Mam taki wtrysk, ale nie wiem niestety nic o jego sprawności.
PawelP1977 - Wto Lis 18, 2008 16:48

Byłem w serwisie boscha i na kompie wykryli ...
thef - Wto Lis 18, 2008 16:50

PawelP1977 napisał/a:
Byłem w serwisie boscha i na kompie wykryli ...
Hmm, kwestia tylko czy wykryli, że nie działa (przerwa w obwodzie lub inne takie) czy faktycznie zdiagnozowali, że wtryskiwacz padł/pada. Próbowałeś (lub oni próbowali) poprawiać kabelki od tego wtryskiwacza?
PawelP1977 - Wto Lis 18, 2008 16:54

Narazie tylko dzwoniłem do nich ... także wiele nie pogadałem ... ale masz racje w tych serwisach kręcą... ale jak ich zapytam to na 100% powiedzą że sprawdzali ...
thef - Wto Lis 18, 2008 16:56

To może zasugeruj chociaż, żeby dokładnie sprawdzili kabelki i kostki od tego wtrysku i pompy, bo to bardzo często się sypie, może akurat będą uczciwi i bedą chcieli naprawić to jak najmniejszym kosztem.
PawelP1977 - Wto Lis 18, 2008 16:57

Dzięki za rade :) może akurat ... zapytam
Brt - Wto Lis 18, 2008 23:14

Cytat:
To może zasugeruj chociaż, żeby dokładnie sprawdzili kabelki i kostki od tego wtrysku i pompy, bo to bardzo często się sypie,

potwierdzam :ok: sam to przezyłem i koszt naprawy to hmmm :piwo: ;) ten cienki kabelek od wtryskiwacza raczej nie pada, tylko kostka, lub kable już w samej wiążce za kostką.