Zobacz temat - [R75] Luzy na kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Luzy na kierownicy

se7en86 - Wto Lis 18, 2008 21:36
Temat postu: [R75] Luzy na kierownicy
Witam. W sumie mam to od kupna samochodu i nie przeszkadza mi to jakoś, no ale warto się dowiedzieć czy ten model tak ma ? Otóż jak stoję w miejscu kierownica ma lekkie luzy. Czy to jest normalne czy jakieś elementy układu kierowniczego są do wymiany ? Pozdrawiam
ENU - Wto Lis 18, 2008 22:09

Pytanie tylko co rozumiesz przez lekkie??
Podstawowe pytanie czy juz jechałeś tym samochodem?,jezeli tak czy masz odczycie ze auto sie prowadza (odczucie podobne do jazdy przy silnym wietrze )
Czy luzowi towarzyszy stuk??,czy jest tylko sam luz?.

se7en86 - Wto Lis 18, 2008 22:26

ENU napisał/a:
Pytanie tylko co rozumiesz przez lekkie??
Podstawowe pytanie czy juz jechałeś tym samochodem?,jezeli tak czy masz odczycie ze auto sie prowadza (odczucie podobne do jazdy przy silnym wietrze )
Czy luzowi towarzyszy stuk??,czy jest tylko sam luz?.


Lekkie luzy na kierownicy, czyli gdy stoję kierownica leciutko bez żadnych oporów sobie lata w prawo i lewo ( max około 4 stopnie ) W czasie jazdy jest to fajne nawet, bo lekko sobie kręcę o te kilka stopni i samochód jedzie sobie po prostej. Zauważyłem, że trochę ściąga samochód na prawo ( ale zależy tez jaki asfalt ) I wtedy kierownica chodzi lżej w prawo. Nie mam pojęcia co tam jest. Stuków żadnych nie ma.

boss.007 - Sro Lis 19, 2008 00:42

Hejka,to co Opisujesz raczej nie jest normalnością w R75,także w najleprzym wypadku końcówki drążków kierowniczych już umierają(co jest bardziej prawdopodobne),albo ta gorsza opcja-kolumna kierownicza załapała luz(zawsze ta usterka bardziej ciągnie po kieszeni :!:
Rowan - Sro Lis 19, 2008 19:21

To napewno nie jest normalne. Kurcze, mi to wygląda na luz na kolumnie kierowniczej.
copernicus - Czw Lis 20, 2008 17:51

Rowan napisał/a:
To napewno nie jest normalne. Kurcze, mi to wygląda na luz na kolumnie kierowniczej.


kurcze też tak mam... lekki luz i bardziej przy skręcie w lewo słychac taki delikatny 'stuk' - czy to juz poważne objawy *czegoś czy moge jeszcze spokojnie spać przez zime ??
PZDR