Zobacz temat - [220 SDi '98] Hamulce, cylinderek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220 SDi '98] Hamulce, cylinderek

barti101 - Sro Lis 19, 2008 23:18
Temat postu: [220 SDi '98] Hamulce, cylinderek
Mój problem z hamulcami sięga czasów prehistorycznych i ciągle powraca jak bumerang. A więc: skrótowo mówiąc nigdy nie moglem do końca odpowietrzyć hamulców, pedał łapał w połowie dopiero, przez co bardzo wcześnie był uruchamiany ABS. Ze względu na fakt, że przestało mi hamować koło tylne, lewe, to dziś postanowiłem się zając tematem i okazało się, że szczęka nie naciska na bęben tylko obudowę. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt, iż po poprawnym ustawieniu szczęk i założeni bębna cylinderek puścił płyn hamulcowy.
Proszę napiszcie mi co teraz robić, sprawdzić w trakcie wymiany tych cylindrów, tak żebym całkowicie zamknął temat hamulców.

rtoip24 - Czw Lis 20, 2008 01:03

barti101 napisał/a:
że szczęka nie naciska na bęben tylko obudowę.

-nie rozumiem, napisz coś więcej.

barti101 napisał/a:
po poprawnym ustawieniu szczęk i założeni bębna cylinderek puścił płyn hamulcowy.

-czy zciągałeś bęben żeby zobaczyć czy szczęki siedzą na na swoim miejscu? Może tłoczki wysunęły się z cylinderka i stąd wyciek???

barti101 - Czw Lis 20, 2008 13:47

ściągałem bęben i ustawiłem szczęki tak jak mają być, bo jedna spadła i nie naciskała na bęben tylko obudowę (nie naciskały na bęben, całą powierzchnią, tylko na kawałek metalu, 3mm szczęki)