Zobacz temat - [Freelander] Nie jeżdził półtora roku i stracił kompresję
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Nie jeżdził półtora roku i stracił kompresję

arthurs - Sob Lis 22, 2008 00:25
Temat postu: [Freelander] Nie jeżdził półtora roku i stracił kompresję
Kupiłem freelandera [1.8 1999] po półtorarocznym postoju zapalił za pierwszym razem. Pochodził z 15min i w drogę, przejechałem 160km i rano nie chciał zapalić. Zmierzyłem kompresje na 1/4 ok ośmiu na 2/3 ok sześciu myślę, że pierścionki się podwiesiły. Czy zna ktoś sposób na ich odblokowanie - zalanie cylindrów jakimś płynem lub coś takiego. I jeszcze taka akcja podczas drogi zapaliły mi sie kontrolki [!], [TRC] i samochodzik pod skosem z [!]. Co to oznacza jakiś czujnik?
[Land Rover FreeLander]
[1.8 16v]
[1999 rok]

oprawca_1978 - Sob Lis 22, 2008 13:17

Na odmaczanie pierścieni (o ile jest pewność, że się podwiesiły) nadaje się wszystko, co popuści nagar, który je zakleszczył.
Starzy samochodziarze lali terpentynę.

Ale wg mnie, jeśli silnik miał dobry olej, zmmieniany i nie ma przebiegu 1 mln km, to takie coś jest raczej niemożliwe. No, chyba że silnik stał półtora roku, bo przestał działać od przegrzania. To już inna para kaloszy.

Bari - Sob Lis 22, 2008 16:01

jesli chodzi o nieodpalenie to moze to być wina czujnika na wale lub walku rozrządu...pozatym jesli kompresja spada ponizej 9 to nikłe sa szanse ze odpali.

Co do kontrolek...podpięcie pod komputer i wykasowanie błędów powinno załatwić sprawe.

arthurs - Nie Lis 23, 2008 09:06

zalane tłoki naftą na dwa dni i odzyskał kompresję ale kontrolki się świecą nie odrazu tylko po jakieś 100m jazdy
keczu - Nie Lis 23, 2008 12:56

Sprawdz czyjniki ABS,Ten system "kontroli zjazdu" czy jak sie to tam nazywa sprzegniety jest z ABS-em.Zmien olej najlepiej zrob plukanke,mielem podobna sytuacje z utrata kompresji na trzech cylindrach,ale u mnie powiesily sie popychacze i zostawily lekko nie domkniete zawory.Powodem byl niewlasciwy olej.
arthurs - Nie Lis 23, 2008 16:45

dzięki w takim razie jaki najlepiej olej zastosować samochód ma 150tysięcy przebiegu
Darcun - Sro Gru 03, 2008 05:44

takim jaki byl poprzednio :wink: moj ma 200 i leje 10w/40