Zobacz temat - [R45] Świece żarowe?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Świece żarowe?

konradp - Sob Lis 22, 2008 11:52
Temat postu: [R45] Świece żarowe?
od kilku dni gdy zrobilo sie chlodniej moj roverek po odpaleniu przez pierwsze kilka sekund ma troche nie rowne obroty i minimalnie wydluzyl sie czas krecenia rozrusznikiem zanim odpali czy to moze byc wina swiec?
Pazdzioch - Sob Lis 22, 2008 11:56

powielam pytanko bo właśnie miałem pisać to samo, ale zobaczyłem tego posta, objawy identyczne tylko że to R25
Remigiusz - Sob Lis 22, 2008 12:12

hehe.. dodaj gazu przy odpalania to nie będziesz musiał tak długo kręcić. Ja mam w swoim 220 mam co zimę to samo. Ze jak zapali to obroty są przez kilka sekund niskie i dopiero jak dodam gazu to znów są normalne obroty.

W końcu to zima nachodzi :mrgreen:

thef - Sob Lis 22, 2008 12:12

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#49
Pazdzioch - Sob Lis 22, 2008 12:21

thef, Tylko te objawy które są tam opisane w zasadzie nie tyczą naszego problemu, bo autko super pali jak jest więcej niż 5 stopni ale poniżej właśnie troszkę dłużej trza kręcić w zasadzie 1-3sek dłużej i przez parę pierwszych sekund ma tak jakby czkawkę tzn w pewnym momencie jak by jeden z garów nie odpalił mieszanki. Ale za chwile wszystko jest ok :/
thef - Sob Lis 22, 2008 12:44

A co tam jest opisane? Właśnie problemy z rozruchem zimnego silnika, a wiadomo, że im niższa temperatura zewnętrzna tym zimniejszy silnik. Rozruch w 15 stopniach jest bezproblemowy, ale w okolicach 0 zaczyna być gorzej ;)

Możesz zrobić jeszcze jedno. Wymień filtr paliwa lub spuść paliwo z filtra dolnym otworem, a potem napompuj gruszką i odpowietrz.

Pazdzioch - Sob Lis 22, 2008 13:26

Hmmmm tyle że nie kopci ani na czarno ani na biało tylko biała mgiełka leci aż się wydech nie nagrzeje , ale to normalne chyba.
thef - Sob Lis 22, 2008 13:36

Tak, to normalne. Wcale nie musi kopcić, po prostu lekko przestawiony kąt wtrysku może powodować problemy z rozruchem w zimne dni. Ale tam też jest o świecach i przekaźniku. Również paliwo ma znaczenie i filtr.
konradp - Sob Lis 22, 2008 16:12

a czy sa gdzies jakies zalecenia co do wymiany swiec, tzn po jakim przebiegu sie je wymienia ,ile mniej wiecej wytrzymuja?
Jary - Sob Lis 22, 2008 16:32

Świece wymienia się wtedy gdy nie grzeją (są przepalone), a jak sprawdzić czy grzeją to na forum jest.