Zobacz temat - [R25, 1.4, 2001] Problem z elektryka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25, 1.4, 2001] Problem z elektryka

monkal - Pon Lis 24, 2008 00:56
Temat postu: [R25, 1.4, 2001] Problem z elektryka
Witam

Kilka miesiacy temu kupilem R25. Zaraz po kupnie zaczela sie swiecic kontrolka silnika. Ignorowalem to poniewaz, jak slyszalem, jest to czesta usterka w tym samochodzie. Niemniej jednak 3 tygodnie temu pojawily sie problemy:

- Po nacisnieciu przycisku podgrzewania tylniej szyby, szyba przestal istniec :shock: . Po prostu cos huklo i juz jej nie bylo. Zabezpieczylem samochod i zostawilem go na strzezonym parkingu na 2 dni. Po 2 dniach chcialem odebrac samochod i tu pojawil sie drugi problem
- Nie moglem go odpalic. :/ Rozladowal mi sie akumulator.No coz zycie. Odplilem go po kablach i pojechalem zrobic tylnia szyba. W miedzy czasie sprawdzilem u mechanikow akumulator - stan plynow w normie itd. werdykt - akumulator ok. Ale
-W drodze powrotnej zaczol mi sie dusic co kilkadziesiat metrow. Znaczy sie, co by wyjasnic, jade na prostej 60 km/h na liczniku ja mu w gaz, a on zwalnia, tak jakbym zdjol noge z gazu. to samo sie dzieje przy mniejszej predkosci. Jako ze milem ponizej 1/4 w zbiorniku paliwa pojechalem zatankowac. Problem chwilowo znikl. znaczy sie na jakis tydzien. puzniej znowu zaczol sie krztusic.
- No i w czoraj odpalilem bez problemu. odjechalem kilka kilometrow, stanolem na swiatlach i mi zgasl. a gdy probowalem go odpalic to akumulator siadl. Znowu odpalilem go po kablach. pochodzil 10 min, wcisnolem mu wieksze obroty i jakos, krztuszac sie zdolalem dojechac do domu.

A wiec to by bylo na tyle jesli chodzi o opis zachowania samochodu. Aha w ciagu 4 miesiecy wymienilem 4 zarowki, za kazdym razem inna. :bezradny:

Czy ma moze ktos jakis pomysl co to moze byc. Wdzieczny bym byl z jakas rade.

Pozdr

PHJOWI - Pon Lis 24, 2008 01:01

stały problem : WIĄZKA TYLNEJ KLAPY , przetarła się i zwarka gotowa, a po drugie to ja bym wam uszy poukręcał za takie teksty że należy ignorować kontrolkę od awarii silnika, może to być ważny problem np coś ze normą spalin lub tym podobny problem.
monkal - Pon Lis 24, 2008 20:46

Dzieki za rade PHJOWI. :ok:

Jak tylko przestanie padac to sie do tego zabiore. W piatek sprawdze tez czemu ta kontrolka sie swieci. Dam znac jak sie to skonczylo.

Narka

Brt - Wto Lis 25, 2008 10:18

Cytat:
stały problem : WIĄZKA TYLNEJ KLAPY , przetarła się i zwarka gotowa,

tylko potwierdzić, ale akcja z tylną szybą to niezły mexyk :shock:
reszta problemów z elektryką moze być spowodowana własnie tą wiązką klapy.