Zobacz temat - [R400 420Di] Clarion
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R400 420Di] Clarion

mi_sza1 - Wto Lis 25, 2008 10:51
Temat postu: [R400 420Di] Clarion
Posiadam stare radio Clarion seria ARX na kasety i zmieniarkę, która czesto sie przycina. wyswietlalo Error. (niełączące wejscie w zmieniarce). czy da sie zamiast zmieniarki podłączyc Mp3, a może pod inne wejscie. jest 3x2 RCA i jakies podobne do starej piątki ale na 8 pinów, no i na zmieniarke 13 pinów.
michone - Wto Lis 25, 2008 11:12

http://elektron.pol.lubli...able/dolkab.htm moze cos tam jest
mi_sza1 - Wto Lis 25, 2008 11:39

Strona bardzo fajna i przydatna. Ale niestety gotowego wejscia nie ma. chyba ze pasuje od Kenwooda bo jest identyczne na zmieniarke. a czy jest mozliwe ze jedna z trzech par czinczy jest wejsciem?? bo po co az 3 pary? wg. strony tak jest w niektórych blaupunktach.
michone - Wto Lis 25, 2008 14:11

mi_sza1 napisał/a:
Strona bardzo fajna i przydatna. Ale niestety gotowego wejscia nie ma. chyba ze pasuje od Kenwooda bo jest identyczne na zmieniarke. a czy jest mozliwe ze jedna z trzech par czinczy jest wejsciem?? bo po co az 3 pary? wg. strony tak jest w niektórych blaupunktach.
raczej nie :) jaki to konkretny model arx?? bo podejrzewam ze tam jest rca front, rca tyl, i rca sub :)

Masz dwie opcje, oddać do elektronika aby wpiął ci sie w tor przedwzmacniacza zamiast np AM albo zmienic radio :/ niestety :/ no ewentualnie kaseta adapter :/

Tomaszi - Wto Lis 25, 2008 15:55

michone napisał/a:
no ewentualnie kaseta adapter :/
jest jeszcze taka opcja - transmiter - żadne kable nie dyndają i nie wnerwia dźwięk szuszcząsej kasety (adaptera).
Na chwilę obecną, póki co sam jestem zmuszony używać czegoś takiego :/

marcinmarcin - Sro Lis 26, 2008 20:52

Tomaszi napisał/a:
michone napisał/a:
no ewentualnie kaseta adapter :/
jest jeszcze taka opcja - transmiter - żadne kable nie dyndają i nie wnerwia dźwięk szuszcząsej kasety (adaptera).
Na chwilę obecną, póki co sam jestem zmuszony używać czegoś takiego :/

Ale to wszystko paskudnie pogarsza jakość dźwięku niestety... :( Kiedyś do starego pioneera dokupowałem wtyczkę AUX w miejsce zmieniarki, ale jakość niestety też była koszmarna (wejście liniowe/nieliniowe i się coś gryzło)

Tomaszi - Czw Lis 27, 2008 00:28

marcinmarcin napisał/a:
Ale to wszystko paskudnie pogarsza jakość dźwięku niestety... :(
To tylko alternatywa, poprzez adapter kasetowy też wcale dobrze to nie leci wiem że jakość dźwięku w obydwu przypadkach pozostawia wiele do życzenia.
Transmiter, nie dość że to okrojone mp3 (innych formatów nie przepuszcza) to jeszcze sygnał radiowy.
Stąd też moje niezadowolenie, ale jak pisałem to tylko alternatywa, a transmiter transmiterowi nie równy. niby kupiłem taki z pełnym pasmem ale ile w tym prawdy to nie wiem.

mi_sza1 - Czw Lis 27, 2008 09:43

Model radia to 717OR, dokładnie tak wyglada; http://www.allegro.pl/ite...cd_cdc1205.html
Może lepiej poprostu naprawic wejscie w zmieniarce.
Albo opchnąc to co jest dołozyc troche i kupic tanie radio z mp3 np za 300zł mozna cos juz znalezc, bo inwestowac w stary sprzęt który bedzie dzialal albo nie chyba nie warto.